in , ,

7 продуктів, про які взимку варто забути

Що може бути краще в холодний зимовий день, ніж свіжі й соковиті фрукти? Та радимо не забувати, що в прохолодну пору року їх до нас привозять з тепліших країв, і впродовж цього процесу товари втрачають свою поживну цінність. Навіть в теплу пору року місцеві товари можуть бути не такі шкідливі.

Тутка хоче, щоб наші читачі добре почувалися в холодну пору року. Тому публікуємо продукти, споживання яких варто відкласти до приходу тепла. Які саме — читайте далі!

1. Спаржа

Найкраща пора для дегустації цього овочу це — весна, пора її природнього дозрівання. Взимку ж спаржа долає довге перевезення із Китаю чи Перу: під час подорожі вона і гарним зовнішнім виглядом похвалитися не може, і вітаміни втрачає. Багато поживних речовин зникає і вона стає не такою корисною.

2. Запакована зелень

Таку зелень заздалегідь миють для нас і нарізують для швидкого приготування. Проте такі попередні маніпуляції руйнують поживну клітковину рослини та призводить до втрати вітамінів. Що ж ми маємо в результаті? Ідеальну оболонку й зіпсований вміст. Краще почекати до приходу тепла, щоб споживати їх у цілісному вигляді.

3. Полуниця і чорниці

Ягоди дозрівають влітку. Полуниця багата вітаміном С, а чорниця попереджує рак шкіри й покращує мозкову активність. Найкраще споживати свіжі ягоди, які ростуть у нас: ті, котрі завозять здалеку, втрачають смак й поживні елементи. Якщо дуже хочете ними ласувати — оберіть заморожені плоди.

4. Кукурудза на качані

Достигає лише влітку, тож кукурудза із супермаркету взимку — не надто свіжий варіант. Навпаки: овоч може бути перемороженим чи залишеним з попереднього літа. Вийнятком є Флорида: овоч дозріває тут із кінця січня.

5. Молочні продукти

Деякі кисломолочні продукти, такі як сир та молоко, слід з обережністю вживати взимку. Сир може збільшити виділення слизу із залоз і може вплинути на загальний стан організму. Люди, які вже мають кашель або застуду або страждають на астму, можуть погіршити проблему, вживаючи її. Це тому, що молоко може викликати мокроту.

6. Цукор

Виявляється, цукор сприяє депресивному настрою, особливо взимку. Він пригнічує вироблення гормону дофаміну — гормону щастя. Зима й без того славиться своїм песимістичним впливом на організм, а цукор лиш посилює такий ефект.

7. Червоне м’ясо

Чудове джерело білка для м’язів та метаболізму та через надмірне його вживання у глотці назбирується мокрота. Тому взимку краще обрати рибу чи курку.

А ви споживаєте ці продукти взимку? Якої їжі уникаєте у холодну пору року? Діліться своїми думками з нами.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

16 порад безпеки життя і здоров’я

20 безглуздих причин, через які руйнуються шлюби