7 трендів в сучасних стосунках, які кого завгодно можуть розлютити

Сучасні технології дають людям можливість легко одержати доступ не лише до інформації або матеріальних речей, але навіть до стосунків. Спілкування на сайтах знайомств або в соціальних мережах накладає свій відбиток на їхній розвиток. А розмиті межі віртуального та реального створюють для партнерів чимало проблем.

Тутка розібрався в термінології сучасних стосунків і дізнався, що необхідно зробити, щоб не потрапити в пастки, які можуть в них підстерігати.

1. Гостинг

Гоустинг (від англ. Ghost – привид) стається тоді, коли зазвичай після 1-2 побачень потенційний партнер без пояснення причин просто «випаровується». Психологи всерйоз стурбовані тим, як широко поширюється це явище. Одна справа, коли нова пасія оголошує, що не хоче більше зустрічатися. Інше — коли просто зникає, перестає відповідати на повідомлення і дзвінки.

В цьому випадку незавершеність ситуації провокує у людини потребу в постійному самоаналізі, який може розтягнутися на тривалий час.

Що робити? Фахівці тут рекомендують діяти жорстко і без сентиментів:

 • не будуйте припущень, які обставини могли перешкодити гоустеру відповісти або перетелефонувати;
 • не робіть у всьому винними себе;
 • не чекайте повернення гоустера – так ви ризикуєте витратити час і затягнути своє відновлення після ситуації, яку не можна навіть назвати стосунками.

2. Моустинг

Моустинг — різновид гоустингу, тільки більш жорстокий. В цьому випадку його жертвами стають найчастіше представниці прекрасної статі. Оскільки саме вони, як говорить народна мудрість, люблять вухами. Суб’єкт не просто раптово зникає, а перед цим переконує дівчину, що саме вона та єдина, неповторна і призначена йому долею.

Частина чоловіків практикує моустинг, керуючись тим, що при схожих словесних варіаціях жінка не відчуває себе використаною. Іншими словами, просто намагаються підсолодити пігулку.

Що робити?

 • не вірте присягам в любові на перших побаченнях;
 • робіть висновки про людину на підставі вчинків, а не слів.

3. Орбітинг

Іноді гоустери і моустери повертаються. Вони можуть ставити лайки під фотографіями людини, з чийого життя буквально недавно зникли без пояснень, поширювати дописи і навіть залишати односкладові коментарі. Проте як і раніше продовжують ігнорувати приватні повідомлення щодо себе.

Це явище отримало назву орбітинг: людину тримають на такій відстані, щоб вона була в полі зору, але при цьому не вступають з нею в контакт, чим ще більше викликають її здивування. У більшості випадків, як вважають фахівці, такі персонажі просто тримають інших людей на гачку.

Що робити?

 • Заблокуйте такого користувача в соцмережах і месенджерах і внесіть в чорний список.

4. Гетсбіїнг

Гетсбіїнг названий на честь головного героя книги Ф.С. Фіцджеральда. За сюжетом Джей Гетсбі влаштовував розкішні вечірки з надією на те, що колись їх помітить і відвідає його кохана. Практично тим самим займаються деякі користувачі соцмереж, навмисно публікуючи на своїй сторінці різні картинки, історії та статуси з метою звернути на себе увагу конкретної людини. Публікації можуть бути провокаційними, відвертими або просто в тематиці інтересів потенційного партнера.

Гетсбіїнг — досить незвичайний спосіб прояву ініціативи знайомства або спілкування, Однак, оскільки конкретний користувач не завжди здатний здогадатися, що дописи адресовані саме йому, відповідної реакції може зовсім не бути.

Що робити?

 • живіть своїм життям і не переводьте його в режим очікування;
 • якщо хочеться проявити ініціативу, то робіть це способами, у яких може бути результат.

5. Журавлізм

В оригіналі англійською мовою назва тренду звучить як «serendipidating». Його зміст можна пояснити українським прислів’ям про синицю в руках і журавля в небі. Із застереженням, що людина все-таки віддасть перевагу журавлеві й завжди буде припускати, що для стосунків існують варіанти, кращі наявних в цей момент.

Таким чином, вона часто відкладає побачення і віддає перевагу обмежуватися не особливо динамічним і лише віртуальним спілкуванням. Воно складається, скоріше, з листувань і не має на увазі подальшого розвитку.

Що робити?

 • не чекайте — не відкладайте свої стосунки і своє життя на потім.

6. Бредкрамбінг

Бредкрамбінг (від англ. Breadcrumbing – панірування або хлібна крихта) має на увазі наступне: після спілкування або побачень людина не відкидає іншу, але з’являється в її житті тільки епізодично з метою нагадати про себе повідомленням в соцмережі або месенджері й створити ілюзію зацікавленості, в тому числі різними компліментами, натяками і фліртом.

Фактично така людина просто залишає для себе запасні варіанти на різні випадки життя.

Що робити?

 • ставтеся до флірту як до флірту, до балачок — як до балачок, не варто бачити тут щось більше, поки це не підтверджене вчинками і подальшим розвитком подій.

7. Стешинг

Назва тренду походить від англійського слова stashing, що в перекладі означає «приховувати». Стешинг має на увазі такі стосунки, в яких один партнер з різних причин приховує іншого від своїх друзів і близьких. Така ситуація може статися, навіть коли люди зустрічаються вже тривалий час.

Особливо зручно для стешингу, коли знайомство відбулося на спеціалізованому сайті або в соціальних мережах, оскільки так по-справжньому стати частиною реального життя партнера стає складніше.

Що робити?

 • запитайте прямо про причини такої поведінки: вона не може бути нормою в стосунках, які дійсно розвиваються.

Зовсім не обов’язково заучувати нові терміни, щоб розібратися в тенденціях сучасних стосунків. Однак, розуміння їх принципів здатне допомогти уникнути помилок або здійснювати їх рідше. Крім того, не варто думати, що в програші опиняються лише ті, кого гостять, мостять або стешують.

Психологи вважають, що використовуючи такі прийоми появ і зникнень, люди роблять ведмежу послугу самим собі. Вони дивляться на інших як на профілі на сайтах і не вміють проживати стосунки в реальному житті, звільняючи себе справжніх емоцій і почуттів.

Переклад Тутка за матеріалами