7 хитрощів, як нами маніпулюють задля того, щоб ми виконували волю інших людей

Ви колись були в такій ситуації, коли купували соту пару взуття, абсолютно вам не потрібну? Чи сиділи з сусідською дитиною, і не пішли в кіно? А знаєте чому так стається — бо люди знають, як вами маніпулювати.

Ми в Тутка любимо слова: “Попереджений — отже озброєний”. Подаємо вам 7 хитрощів, як люди легко можуть обвести вас навколо пальця.

1. “Всі твої друзі так роблять”

Психологам відома ціла наука, як змусити людину купити річ, навіть якщо вона їй не потрібна. Якщо ви — студент, мама, яка працює чи домогосподарка, вам точно скажуть: “вам необхідна ця сукня”.

Так працює реклама в Інстаґрам: ви стежите за більш-менш схожими до вас людьми, вони рекламують речі — ви розумієте, що вам цього бракує і купуєте цю річ!

2. Метод “зниження ціни”

Маркетологам відомий такий трюк: якщо вам відмовили — попросіть ще раз, але змініть прохання, зробіть його м’якшим, зробіть навіть людині послугу, і шанси почути заповітне “так” збільшаться.

Якщо співробітник просить вас позичити $100, у нього шанси почути “так” дуже мізерні. Але якщо він зменшить суму, наприклад до $30, і пообіцяє через тиждень їх віддати — шанси зростуть, чи не так?

3. Особисте звертання

Дослідники з університету Сема Х’юстона визначили, що люди набагато охочіше погоджувались на участь у дослідженні, якщо отримували особисте запрошення, написане від руки. “Розуміємо, наскільки важливим є особисте звернення до особи”, — сказала Джефта Таусіґ-Едвардс, жінка-клінічний психолог, яка практикує у штатах Нью-Йорк і Массачусетс.

Отож, якщо продавець звертається до вас на ім’я, розпитує про ваш спосіб життя і навіщо ви купуєте саме цю річ, він намагається налагодити зв’язок, здатися турботливою особою. Такі трюки набагато полегшують процес продажу товарів.

4. Ефект постійності

Відповідно до слів вчених зі Стенфордського університету, людям незручно кілька раз відмовляти тим, хто у них щось просить. Тож якщо ви відмовили людині один раз, при наступному зверненні, навіть з іншого питання, найімовірніше ви погодитеся! Психологи кажуть, що так відбувається через почуття провини або невиправданих очікувань ще з першого разу!

5. Обіцянка вигоди

Дослідники з Німеччини запевняють, що ви радо погодитесь на пропозицію, якщо в майбутньому вона принесе користь саме для вас. Такою хитрістю здебільшого користуються люди, які насамперед висувають свої егоїстичні цілі. Тому уважно розглядайте щирі та корисні пропозиції від друзів та брехливі від недругів.

6. Ви завжди можете сказати “Ні”

Сила слова “ні” — неймовірна, особливо якщо вам дають на нього право. Класний трюк — сказати людині, що у неї завжди є вибір: “ви не мусите…”, “вам так личить ця річ, проте вирішувати лиш вам”. Психологи кажуть, що такі слова дають людині відчуття свободи, створюють приємні відчуття і подвоюють шанси сказати заповітне “так”.

7. Пастка з 3-ма “Так”

Якщо хочете, щоб людина відповіла вам “Так”, дайте їй два маленьких запитання, на які вона точно відповість ствердно — і потім легко просіть про послугу! Психологія вчить, звична відповідь стає натренованою, якщо часто її повторювати. Тож якщо бачите, що все частіше відповідаєте “так” — вас спіймали в пастку.

Ви колись відчували себе обдуреним чи обведеним навколо пальця? Хочемо почитати ваші коментарі!

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close