7 «здорових» звичок, від яких краще відмовитися, якщо ви не хочете нашкодити своїм дітям

Повсякденні дії, наші звички — багато з них родом з дитинства. Наші батьки навчили нас, а ми хочемо прищепити їх уже своїм дітям, переконаним, що це корисно для здоров’я і правильного розвитку. Але у деяких, здавалося б, цілком однозначних дій, виявляється, є інший бік медалі.

Ми в Тутка відзначили ті корисні звички, які тільки здаються такими, але насправді можуть заподіяти дитині шкоду.

1. Сидіти з прямою спиною

Скільки разів мами повторюють дітям: «Сядь прямо!» Але, виявляється, сидіти за столом прямо — це не найкраща ідея. Дослідження визначили, що та зручна поза, яку ми інстинктивно приймаємо, відкидаючись на спинку стільця і трохи з’їжджаючи вниз, і є найкорисніша. Коли ми сидимо під кутом 135°, на диски хребта, а також на пов’язані з ними м’язи і зв’язки чиниться найменше навантаження.

І коли людина знаходиться в положенні сидячи з прямою спиною довгий час, спостерігаються виражені зміщення хребетних дисків. Тому ортопеди рекомендують дітям сидіти в розслабленій позі, але мати опору під попереком.

2. Носити рюкзак, нехтуючи сумками

Відомий факт, що рюкзак, в якому навантаження рівномірно розподіляється на спину і плечі, краще від сумки, де навантаження припадає на одне плече, не настільки однозначний. Щоб рюкзак справді не шкодив спині, він повинен мати ортопедичну спинку і розташовуватися хоча б на 5 см вище від пояса. Інакше його носіння стає шкідливим, а навантаження на хребет зростає в кілька разів.

Неправильне носіння рюкзака може стати причиною болів у спині й розвитку сколіозу та кіфозу у школярів. Тому ортопеди рекомендують стежити за правильним положенням рюкзака на спині та не класти туди зайвого.

3. Часто користуватися антибактеріальним гелем для рук

Використання антибактеріальних гелів і серветок послаблює захисну функцію шкіри і може бути причиною зниження імунітету у дітей.

Триклозан, що міститься в дезінфікуючих засобах для рук, посилює опірність бактерій до антибіотиків і сприяє виникненню так званих супербактерій, тобто нових стійких форм. До того ж гель вбиває не тільки шкідливі бактерії, але і всю флору на руках, тому рівень захисту організму знижується. Зафіксовані випадки, коли такі засоби негативно впливали на дітей відразу: виникали подразнення шкіри, ознаки отруєння. Якщо є доступ до води і мила, вибирайте їх.

4. Чистити зуби після кожного прийому їжі та користуватися ополіскувачем

Чистити зуби після кожного прийому їжі не вважається корисним, тому що при частому використанні зубна паста порушує кислотний баланс в порожнині рота і руйнує зубну емаль. Слина повинна виконувати свою природну роль очищення і підтримки балансу. Те ж стосується використання їдких ополіскувачів для рота, які негативно впливають на слизову, особливо на дитячу.

Але варто навчити дитину користуватися зубною ниткою, яка дійсно допомагає очищувати ротову порожнину, а не тільки освіжає подих.

5. Пити молоко

Молоко міцно асоціюється з дитинством і вважається здоровим продуктом, який поповнює нестачу кальцію в організмі. Однак дослідження свідчать про зовсім протилежне. Казеїн — білок, що міститься в молоці, — підвищує кислотність в шлунку, і організм для її нейтралізації змушений використовувати мінерали, у тому числі й кальцій, дефіцит якого призводить до остеопорозу. У деяких дослідженнях йдеться про канцерогенність казеїну.

До 10-11 років у дитини перестає вироблятися фермент, який розщеплює казеїн, тому підліткам і дорослим молоко не дає жодної користі. Дієтологи рекомендують їсти кисломолочні продукти, уникаючи цільного молока.

6. Завантажувати себе “правильними” заняттями і не байдикувати

Дитина повинна бути зайнятою і розвиватися, і ми завантажуємо дітей на повну, прагнучи дати їм максимум і в тому числі підвищити витривалість. Але щільний графік навчання і додаткових занять може привести до хронічного стресу. А пізніше стрес викликає гормональні зміни, які призводять до зниження імунітету, порушення обміну речовин та інших проблем.

Не варто боятися байдикування: це той стан, який необхідний для правильного розвитку психіки дитини, він дозволяє «перезавантажитися».

7. Коротко стригти нігті

Вважається, що коротко стригти дітям нігті — це питання гігієни. Однак дерматологи кажуть, що в цьому випадку виникає ризик занести під ніготь інфекцію. До того ж занадто коротка форма може посприяти тому, що кінчики пальців через деякий час почнуть розширюватися, форма стане грубшою, нігті можуть вростати.

Тому потрібно обов’язково залишати невеликий білий півмісяць, а нігті стригти по прямій лінії і охайно підпилювати, щоб не допустити вростання.

У рекомендаціях фахівців нас особливо здивував підхід до правильного положення хребта під час сидіння. А ви помічали, що будь-які, на перший погляд, корисні, дії впливають на вас погано?

Джерело