7 звичайних поєднань продуктів, які не несуть здоров’ю нічого хорошого

Те, що деякі продукти несумісні між собою, ми нерідко дізнаємось методом проб, перевіряючи шлунок на чутливість. Звичні поєднання, які на перший погляд нешкідливі, насправді заважають організму засвоїти корисні речовини, погано впливають на кишківник, можуть бути причиною болів і розвитку токсичних станів.

Нам в Тутка сумно визнавати, що певні смаколики завдають удару по організму, але все-таки знати, яке застілля може бути потенційно небезпечним, варто. Особливо якщо у вас є захворювання травної системи або схильність до них.

Цікаве
Loading...

1. Морепродукти + вершки

Вершковий соус і морепродукти — таке поєднання може стати причиною важкості в шлунку аж до відчуттів, що нагадують отруєння. Причина в тому, що при зустрічі двох різних видів білка відбувається передозування організму протеїнами та він просто не справляється з таким навантаженням. Виникає важкість у шлунку, нудота, може бути ускладнення на нирки, особливо якщо до цього є схильність.

Гастроентерологи говорять про те, що в одній страві небажано поєднувати декілька видів морепродуктів. Тому крабів їдять окремо від креветок, риби, мідій і равликів. Найкраще доповнення до дарів моря — овочі. Вони допомагають корисним речовинам швидко і правильно засвоїтись.

2. Вино + десерт

Погана новина для ласунів, які люблять доповнити келих вина десертом. Алкоголь значно збільшує вироблення інсуліну в організмі, а десерт допомагає перетворити це на справжній інсуліновий вибух.

У такій ситуації прості цукри, які споживаються, перетворюються на жири. Для хорошого самопочуття і фігури краще замінити десерт на нежирні сорти сиру й овочі.

3. Морозиво + газована вода

Улюблене поєднання дітей при поході в заклад фастфуду опиняється найбільш небезпечним для них же. Хоча й дорослий шлунок погано переносить цей “тандем”. І якщо у здорових людей після такого перекусу може багато часу (до 6 годин) зберігатися сильне здуття і важкість в животі, то у тих, хто страждає діабетом, виразковою хворобою шлунку або гастритом, хворобливі стани можуть значно загостритися. Після морозива дієтологи рекомендують пити воду, чай або каву.

4. Молоко + яйця і сир

Ще один варіант білкового удару, з яким може впоратися далеко не кожен організм, — звичний омлет.

А якщо додати сиру, навантаження на травлення і нирки зростає. Краще замінити омлет звичайною яєчнею або вареними яйцями. До того ж поєднання двох досить алергенних продуктів — яєць і молока — може спровокувати висипання на шкірі, зокрема на передпліччях.

5. Диня + інші продукти

Існують історичні свідчення того, що люди гинули від вживання дині, поєднуючи її з іншими продуктами під час щедрого застілля. Сучасна селекція динь не дасть загинути, а ось неприємні стани може забезпечити.

Диня перетравлюється в шлунку дуже швидко, але якщо цьому перешкоджають інші продукти, то виникає сильне бродіння. Наприклад, диня і молочні продукти дадуть потужний послаблювальний ефект, поєднання з алкоголем може привести до інтоксикації, а з прошуто — викликати кольки й закреп.

6. Помідори + сир

Піца “Маргарита”, гарячі бутерброди, салати — поєднання сиру з помідорами класичне, і здається, що шлунок сприймає його прекрасно. Але одночасне вживання цих продуктів має відстрочені негативні наслідки — провокує утворення нерозчинних кристалів мінеральних солей. Ці кристали відкладаються в суглобах, що може проявлятися болями й обмеженням їх рухливості.

7. Риба + соняшникова олія

Риба і рослинна олія — головні джерела важливих жирних кислот. У рибі багато омеги-3, а в олії — омеги-6. Кислоти сприятливо впливають на суглоби, стан шкіри та волосся, роботу серця. Проте якщо рибу смажити на олії, омега-3 зникає під впливом омеги-6. Ба більше, при надлишку в організмі омеги-6 прискорюється процес старіння клітин. Тому краще робити гриль, запікати рибу у фользі або готувати в пароварці. Вчені відзначають, що баланс цих кислот в організмі часто буває порушений: виникає брак омеги-3 і надлишок омеги-6.

Знайшли свої улюблені поєднання?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close