8 фактів про вагітність і пологи. Наша природа — справжня чарівниця

Дитинка ще з утроби матері — це справжнє чудо! Вчені продовжують дослідження вагітних жінок і породіль, і досі щодня виявляють факти, які не можуть не дивувати.

Тутка також захоплюється даром материнства. Сьогодні пропонуємо вам ще порцію цікавих фактів про цей такий Богом благословенний стан.

На 10-му тижні формуються відбитки пальців малюка

Неймовірно, але факт: такий маленький ембріон, такі крихітні пальчики, а папілярний малюнок формується на них вже до 10-го тижня. Цікаво те, що на візерунок впливає, як дитинка лежить у материнському лоні, чим харчується мама, навколоплідні води. Тому відбитки на пальцях відрізняються навіть в ідентичних близнюків.

Нігті на руках і ногах з’являються не одночасно

З 5-6 тижня вагітності в дитинки починають розвиватися ручки, з 7-го – ніжки. До кінця 11-го малюк вже вільно ними рухає. До цього часу перетинки між пальцями зникають, і до 14-го тижня немовля починає стискати пальчики в кулак. На руках нігтики починають формуватися на 34-му тижні, а на ніжках — майже наприкінці: на 38-му.

На період вагітності організм жінки формує нові органи

Мова іде про фактично “новий” орган — плаценту. Вона, як і сам зародок, утворюється із заплідненої яйцеклітини. Вона приліплюється до стінок матки спеціальними ворсинками та перебудовує судини так, щоб вони забезпечили достатнє кровопостачання для плоду.
Це “дитяче місце” виконує багато функцій, зокрема захисну та ендокринну. Все ж, від шкідливого впливу алкоголю та нікотину вберегти дитинку вона не може.

Стать дитини можна побачити на 12-му тижні. Та не завжди правильно

Точність такої процедури складає 87%, і спеціаліст УЗД майже безпомилково може сказати, на кого ви чекаєте, — хлопчика чи дівчинку. Та чим більше у мами жирових тканин, тим важче упізнати малюка.

Задля забезпечення спокійної вагітності організм матері штучно змінює механізм роботи імунітету

Найнебезпечніший момент кожної вагітності — момент прикріплення заплідненої яйцеклітини до матки. Організм жінки сприймає це як потенційну загрозу життю, адже клітина має набір чужих генів — батьківських.

Щоб убезпечити нормальне протікання вагітності, організм матері активізує захисні сили тіла та тимчасово пригнічує імунітет клітин. Як і применшує запальні процеси організму.

Токсикоз сильніший за багатоплідної вагітності

Винний в цьому, гормон ХГТ (через нього, власне, і з’являються дві смужки на тесті). У вагітних двійнею він вищий, от і симптоми проявляються яскравіше. З часом (до 12-14 тижня) токсикоз зникає.

Плацента подає сигнал для пологів

Вчені досі не розгадали таємниці, коли дитинка “бажає” з’явитися на світ. Та більшість сходиться на думці, що саме плацента велить: “Пора”. Напевне, з часом в її клітинах починають відбуватися запальні процеси. Гормони керують процесом, матка починає скорочуватися, і малюк народжується на світ.

До певного моменту голова дитинки в утробі дорівнює довжині тулуба

Таке відбувається на 11-му тижні вагітності: дитинка важить 7 гр і досягає довжини 4 см. Саме до цього часу мозок важить більше за всі внутрішні органи, і відтепер його ріст починає сповільнюватися, а інших органів — зростати.

Які факти про вагітність відомі вам?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел