in , ,

8 міст, де можна купити будинок за ціною шматка піци

Хтось мріє про маленький затишний будиночок, хтось – про великий особняк на березі моря. Сьогодні втілити свою мрію в реальність простіше простого, адже деякі будинки продаються всього за € 1, а подекуди їх і зовсім віддають безкоштовно.

Незважаючи на те, що на сьогодні ціни на ринку нерухомості кусаються, альтернативні варіанти придбання нерухомості знайти не так вже й складно, навіть якщо у вас не особливо багато грошей. Ми в Тутка відшукали для вас міста у всьому світі, в яких ви можете отримати будинок за копійки або навіть безкоштовно.

Самбука, Італія

Безумовний фурор на ринку нерухомості викликала Італія, запропонувавши величезне число мальовничих будиночків всього за € 1. Будинки розташовуються в різних селах і регіонах країни з низькою щільністю населення. Пропозицією вже скористалася маса молодих людей зі всього світу.

Самбука – одне з багатьох італійських сіл, де ще залишилися вільні будиночки за € 1. Проте варто врахувати, що будь-який новоспечений володар будиночка зобов’язаний привести його в квітучий вигляд за 3 роки. І, до речі, на реновацію новий хазяїн зобов’язаний витратити не менше € 15 тис.

Рубе, Франція

Якщо вас вабить все французьке, маленьке містечко Рубе на півночі Франції, напевно, припаде вам до душі. Це місто, розташоване на кордоні з Бельгією, економічно стабільне і продовжує розвиватись. Місцева влада просто хоче заселити робочі райони міста і надати їм привабливого вигляду за рахунок жителів.

У цьому місті можна купити невеликий будиночок в робочому районі всього за € 1. При цьому покупець зобов’язується прожити у будинку як мінімум 5 років, а також вкласти усі свої сили і засоби в перетворення покинутої нерухомості.

Токіо, Японія

Навіть країна з проблемою перенаселення може страждати від безлічі порожніх будинків. Жителі Токіо вже готові роздавати будинки за символічну плату або зовсім безкоштовно, ось тільки самим японцям вони не потрібні.

Пов’язано це із забобоном японців: всі будинки, в яких коли-небудь траплялася страшна біда або злочин, визнаються проклятими і такими, що приносять невдачі. Це повір’я популярне в усій Японії, тому Токіо – далеко не єдине місто Японії, де можна купити будинок за копійки.

Японці навіть створили спеціальний онлайн-ринок покинутої нерухомості під назвою Akiya. Тут можна стати власником будинку безкоштовно або за символічну плату.

Окутама, Японія

Любителям природи і тиші ринок безкоштовних покинутих будинків Японії надає можливість оселитися в Окутамі. Це одна з багатьох міст-примар Японії, проте карколомні пейзажі роблять це місто абсолютно особливим.

Помітивши цікавість молодих людей до цього відлюдного містечка, влада придумала спеціальну програму заселення будинків і ввела нові вимоги до покупців. Заселитися можуть тільки ті сім’ї, в яких дорослим не більше 43 років. І ще один маленький нюанс: щоб будинок став повністю вашим, в ньому треба прожити мінімум 22 роки.

Буффало, США

Влада американського міста Буффало пропонує всім, хто бажає придбати нерухомість за $ 1 за спеціальною програмою Urban Homestead Program. Схожі програми – часте явище в США, особливо, якщо йдеться про роздачу незаселених ділянок землі.

Все, що від вас вимагається, – це бути законослухняним жителем міста, прожити у своєму новому будинку як мінімум 3 роки, а також старанно зробити в ньому ремонт. Таким чином, влада облагороднює місто, не витрачаючись на знос будівель та їх реновацію.

Детройт, США

Батьківщина репера Емінема вже довгий час перебуває у економічному занепаді: безробіття, банкрутство, кримінал і т. д. Тому цим варіантом придбання дешевої нерухомості користуються одиниці.

Жителі Детройта давно втратили надію на відродження колись потужного міста, тому готові віддати покинуті будинки за копійки. Проблема в тому, що нікому, окрім бездомних, ці будинки досі не потрібні. До того ж іноді інші штати США теж пропонують будинки і землю фактично за копійки.

Ліверпуль, Великобританія

Проблема незаселених будинків є і в деяких містах Великобританії. Незважаючи на стрімкий розвиток країни, все більше жителів перебираються в столицю заради успішної кар’єри.

Згідно із статистикою, у Великобританії 200 тис. будинків порожні як мінімум 6 місяців на рік. Більшість з цих будинків були залишені робочим класом в періоди гострого безробіття в 70-і, 80-і та 90-і роки. Уряд прагне заселити околиці Ліверпуля, продаючи кинуті будинки за £ 1.

Проте правила придбання житла досить строгі. Якщо ви захочете купити такий будинок, це неодмінно має бути ваша перша угода з купівлі нерухомості. Також ви маєте бути резидентом міста, прожити у своєму новому домі не менше 5 років і провести реновацію будинку згідно із стандартами міста.

Кандела, Італія

Якщо ви сумніваєтесь, чи варто віддавати € 1 за будинок або придбавати його безкоштовно, знайте: влада міста Кандела згодна заплатити вам € 2 тис. за переїзд туди. На цей відчайдушний крок уряд погодився заради того, щоб колись місто, що процвітало остаточно не вимерло.

У 1990 році тут мешкало 8 тис. жителів, в 2019 році їх залишилося всього 2,7 тис. Величезна кількість жителів міста емігрувала у пошуках кращих можливостей. Відповідно, місто перестало розвиватися економічно, рівень безробіття підвищився. Влада вірить, що є можливість повернути місту колишню славу.

Щоб вам заплатили за переїзд в Канделу, вам необхідно стати постійним резидентом міста, а також мати дохід не менше € 7,5 тис. в рік. Якщо ви переїдете самостійно, то вам заплатять € 800, а якщо всією сім’єю, тоді ви отримаєте € 2 тис.

Який варіант сподобався вам більше за інші?

Сподобалось?

20 світлин, які мають звичайний вигляд, допоки ви не дізнаєтесь про їх історію

11 продуктів, термін придатності яких безкінечний