8 типів людей, з якими краще не спілкуватися

Я вірю: кожна людина здатна розвиватися. Тому коли downers за свої гроші, час, сили пропрацьовують те, що робить їх шкідливими — ласкаво просимо назад. «Всім треба давати нескінченну кількість шансів» – казав мій великий керівник. А до цього: haters, go hate yourself (Хейтери, ненавидьте себе спершу, — прим.перекл. Тутка).

Етап «роботи з агресією» майже фінал корекції PTSD. Суть: агресія, як і лібідо — чиста сила життя. Дана кожному, щоб відстоювати свої кордони, інтереси та цінності. Але, як і у випадку з лібідо — людині соціальній треба вчитися законних і етичних способів вираження. Вони нескладні. Кожному з нас іноді буває сумно, соромно, страшно, образливо, неможливо отримати бажане — це нормально. Неприйнятно через це ставати «downer» – тим, хто всім хоче влаштувати те саме пекло, що у нього всередині. «Хай усім буде так само погано, як мені».

8 типів людей, спілкування з якими варто припинити заради свого фізичного і психічного здоров’я

Самому тягнутися вгору — добре, сипати скло в пуанти конкурентам — погано. Спортивна агресія і нехай переможе найсильніший — добре. Неспортивна – «у мене цього немає, отже і в інших бути не повинно!» – погано. «Мені хотілося б від життя більшого» – добре. «Я не можу одержати, що хочу і ненавиджу себе за це, тому всі повинні себе ненавидіти» – погано. Змагання, конкуренція, азарт — добре. Бути «крабом у відрі» (тягнути вниз тих, хто намагається вибратися) – погано. Погані варіанти — те, що робить людину «токсичною”: сам не гам і іншим не дам.

Перерахуємо вісім типів людей, самозахист від яких є необхідною самообороною. Своєю присутністю в оточенні вони завдають надто багато шкоди.

1. Люди, які виявляють жалість («мені тебе так шкода») замість емпатії («я уявляю, як тобі та буду тут і зараз поруч з тобою, щоб підтримати»)

2. Ті, хто із задоволенням смакує, як сильно вам повинно бути соромно або страшно за себе (наприклад, з запалом у очах і азартом переказує злісні плітки про вас і ваших близьких, реакції, і чим більше ви хвилюєтеся, тим краще йому стає).

3. Люди, які вас «колекціонують» і вважають, що ви зобов’язані підтримувати або підвищувати їх соціальний статус. А якщо раптом стає відомо про якусь вашу недосконалість або невдачу, вони «глибоко розчаровані», як ви могли понизити ЇХ престиж.

4. Ті, хто у відповідь на ваші труднощі реагують звинуваченням: «Як ти міг/могла це допустити?!»

5. Люди, що відмовляють вам у праві мати свої межі та інтереси. «Мало чого ти хочеш», «тобі здалося», «ти вигадуєш» і т.д.

6. Ті, хто у відповідь на ваші переживання робить так: «Ой, це взагалі дурня. Краще послухай, що сталося у мене!».

7. Булінг як підтримка. Казати дівчинці, що вона страшна, щоб «не виросла погань». Або кому завгодно «слухай, ти зірок з неба не хапаєш — тому не випендрюйся, бери що дають, як все». Або «краще я тобі скажу, що ти потвора (нездара, дурень, криворука і т.д.), ніж ти почуєш це від інших людей». Є якась кількість статей про «сільський сором» як основа цього явища. Іноді мені здається, що в нашому просторі ця традиція зіпсувала більше життів, ніж горілка.

8. Люди, які починають розмову з приниження співрозмовника – «Ну і що там у вас в Америці вже все розвалилося?», Або «чому українська політика така нездарна?», або «ну що — дочка твоя так заміж і не вийшла?», або «навіщо одружуватися в такому віці, одружуватися треба, тільки якщо плануєте дітей». Якщо людина починає спілкування в такому дусі, «щоб зрозуміти, що риба тухла не обов’язково їсти її повністю». По першому запашку вже все зрозуміло.

Мені подобається універсальна американський відповідь на це: mind your own business (займися своїми справами). Якщо таке стосується рідні у важкі моменти — пропонується спокійно промовляти, що ви їх любите і тут для них, тому можна не завдавати вам необов’язкової шкоди таким ставленням. І розуміти, що деяким людям ніхто не в змозі допомогти — вони beyond any help. Людина не собака — її не можна так просто взяти і врятувати проти вільної волі.

Я вірю: кожна людина здатна розвиватися. Тому коли downers за свої гроші, час, сили пропрацьовують те, що робить їх шкідливими — ласкаво просимо назад. «Всім треба давати нескінченну кількість шансів» – казав мій великий керівник. А до цього: haters, go hate yourself.

Фото з відкритих джерел
За матеріалами