8 трав з потужним антивірусним ефектом

Будь-яке лікування має відбуватися під наглядом лікаря, і самолікуванням займатися не варто. Поряд з лікарськими препаратами, заняттями спортом, режимом дня і збалансованим харчуванням важливе місце займає фітотерапія — лікування тими дарами, які нам залишила природа.

В моменти найважчого удару по людському здоров’ю Тутка відшукав природні засоби, які можуть допомогти нам боротися і побороти усі віруси. Про них — нижче.

Запалення — це реакція будь-якого організму на збудник, внутрішній чи зовнішній неприємний фактор. Запальний процес у своєму ході руйнує причину та відновлює нормальне функціонування організму.

Будь-яке лікування починається з діагностики вірусу чи мікроорганізму-збудника, і медикаменти доповнюються лікувальними травами, що вважається нормальною практикою в медицині.

Як боротися з вірусними захворюваннями

Віруси, як одні з найчастіших збудників у міжсезоння, по-різному проявляються в організмі. Їх супроводжують болі різної інтенсивності, температура, слабкість, висипання на шкірі та інші. Полегшити вплив цих збудників допоможуть трави з нашого переліку.

Листя евкаліпту

Цинеол — натуральна антисептична речовина, якою багате листя евкаліпту. Воно має потужні антивірусні, знеболювані та імунозміцнювальні властивості. Відвар з цієї цілющої рослини застосовують для лікування отитів, захворювань сечовивідної та травної систем, кишківника, стоматиту та ряду інших захворювань.

Материнка звичайна

Більшому загалу відома як спеція орегано. Рослина багата кальцієм й аскорбіновою кислотою, має у своєму складі величезну кількість ефірних олій та флавоноїдів. Останні сприяють виробленню лейкоцитів — природних захисників від патогенів. Материнка входить до складу комплексної терапії для лікування гінекологічних захворювань, недуг шлунково-кишкового тракту, проблем у ротовій порожнині й верхніх дихальних шляхах.

Меліса лікарська

Травичка ця багата на: дубильні речовини, солі мінералів та рідкісні кислоти, ефірні олійки — всі вони сприяють оздоровленню нашого організму. Її часто призначають при недугах верхніх дихальних шляхів, адже меліса чинить бактеріостатичний, противірусний і спазмолітичний ефекти.

Аїр тростиновий

Рослина корисна тим, що має у своєму арсеналі боротьби з вірусами ефірні олії та фітонциди, а вони пригнічують дію хвороботворних організмів. До того, аїр (особливо його корені) має різноманітні смоли, дубильні речовини, крохмаль та вітамін С. З коренів варять настоянки й сиропи, його застосовують при лікуванні грипу, порушень опорно-дихальної системи та шлункового тракту.

Протизапальні рослини

Дія рослин при різних запальних процесах м’яка і неагресивна, спостерігається накопичувальний ефект, який тримається впродовж довгого часу. Рослини мають здатність регенерувати клітини нашого організму, знімати больові відчуття і спазми, позитивно впливати на самопочуття.

Ехінацея пурпурова

Ехінацея, ця чудова квіточка зовні, так само чудова і зсередини, адже чинить найбільший імуномодулюючий вплив на клітини нашого тіла. Вона стимулює вироблення лейкоцитів і так посилює бар’єри організму проти мікробів. Так він загартовується і стає ще більш опірним до вірусів.

Чебрець

Найчастіше його призначають при кашлі — флавоноїди чебрецю сприяють відхаркуванню й полегшують болі та спазми. Варто згадати, що ця рослинка має унікальну ефірну олію, котра дієва при запальних процесах будь-якого типу. Чебрець призначають при бронхітах, респіраторних захворюваннях і артритах.

Шавлія лікарська

Трава є джерелом численних поживних компонентів — флавоноїдів, алкалоїдів, дубильних речовин, багата кислотами та мікроелементами. Має в’яжучі та дезинфікуючі властивості, чинить протизапальний і протимікробний ефект. Настої та відвари використовують як примочки, засоби для ополіскування та промивання.

Ромашка лікарська

Ну а куди ж без неї? Без неї нам не обійтися, адже лікарська ромашка діє на увесь організм: сечовивідну, дихальну і нервову системи. Азулен — біологічна речовина — її найбільший козир, він чинить заспокійливий ефект, прискорює функції лейкоцитів, а флавоноїди дають відсіч мікробам. Оберіть будь-який засіб з ромашкою, — і ніколи не пошкодуєте.

А якими корисними рослинами лікуєтеся ви? Розповідайте про свій досвід в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел