8 змін, які стануться з вами, коли ви припините наносити макіяж

В гонитві за ідеальністю беруть участь сьогодні усі, тож свою індивідуальність ми рясно прикрашаємо товстим шаром консилера. Проте, як з’ясувалося, макіяж контролює наш мозок, як маріонетку, тож сьогодні розповімо про користь для душевного здоров’я, яку ви отримаєте без макіяжу.

Тутка погляне на монету з іншого ракурсу та розповість, як відсутність макіяжу додасть вам ще більше сяяння.

1. Без макіяжу мозок не сприйматиме вас за чужинця

Компанія Canebo Cosmetics, заручившись підтримкою вчених, дослідила, що з макіяжем на обличчі жінка почувається абсолютно іншою людиною. І саме через макіяж вона вважає, що люди будуть до неї тягнутися, що зовсім не так: по-справжньому нас цінуватимуть за те, якою людиною ми є, а не скільки косметики ми наклали на обличчя.

2. Шкіра чинить більшу опірність нищівній силі сонця

У складі багатьох косметичних засобів містяться інгредієнти, які висушують шкіру та роблять її тьмяною. Наприклад, ретинол радять наносити на шкіру вночі, а гідрохінон висвітлює тон шкіри, але й робить її більш чутливою до шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Любите яскравий макіяж — обов’язково обирайте косметику з гарним SPF захистом.

3. Ваш вигляд стає молодшим

Без макіяжу обличчя виглядає молодшим: навіть поліція може поцікавитися про ваш вік і попросити показати паспорт. Наукою підтверджено, що без косметики на обличчі жінки середнього віку виглядають молодшими, а молоденькі — навпаки старшими з макіяжем. І люди підсвідомо здатні асоціювати макіяж зі зрілістю та автоматично додаватимуть нам років.

4. Ви не будете боятися за свою поведінку та за можливий зіпсований макіяж

За спекотного дня чи фізичної активності організм пітніє більше. А з яскравим макіяжем втримати його в таких спартанських умовах дуже складно. Без макіяжу поведінка стає більш природньою та вам не треба буде хвилюватися і постійно підправляти тон на обличчі.

5. Люди більше звертатимуть увагу на вашу особистість, а не на зовнішність

У опитуванні, проведеному в мережі, жінки зізналися, що, залежно від того, мають вони макіяж на обличчі чи ні, їх по-різному сприймають люди. Риси характеру до уваги не беруться.

6. Обличчя без макіяжу додає вам більш дружнього вигляду

Ненсі Еткоф, практикуючий лікар медичної школи Гарварду, додає, що лице без макіяжу вселяє більше довіри, ніж “розфарбоване” обличчя. Тож без нього легше побудувати гарні та довірливі стосунки з іншими людьми.

7. Постійна впевненість в собі

Психологи стверджують, що макіяж — це не чудодійна пігулка для підвищення своєї самооцінки. Нам стає легше на душі не через косметику на обличчі, а тому, що ми впевнені, що нас такими красивими сприймають інші люди. Звісно, помада і туш — зброя сильна. Та тримаються вони не вічно.

8. Зберегти гарний стан шкіри стає легше і дешевше

Дорогий та якісний, будь-який макіяж забиває пори. А далі вже потрібно йти до дерматолога їх очищувати. А за мінімального мейк-апу шкіра обличчя не потребує значного догляду — досить вмитися водою чи пінкою для вмивання. Тож вигода без макіяжу очевидна і для шкіри, і для гаманця.

А як відчуваєте ви себе з макіяжем? Краще чи гірше?

За матеріалами