in ,

9 корисних елементів, нестача яких вражає психіку

Сучасна людина страждає найперше від недуг психологічних: депресії, тривожних станів та розладів, емоційних криз. Психологи шукають корені проблеми у важких життєвих ситуаціях і стресових станах, та вони не завжди знаходяться тут. Науково вже доведено, що за нестачі декотрих поживних мікроелементів мозок та нервова система просто не справляються і дають збої.

То якими вітамінами треба запастися, щоб завше перебувати в гармонії тіла і духа? Тутка з’ясував. І поділиться знахідками з вами.

Вплив харчування на нервову систему

За формування і передачу імпульсів у організмі відповідають нейрони, і саме для останніх необхідні поживні речовини та мікроелементи, які людина одержує з їжею. Якщо їх не вистачає, в людини спостерігається сонливість, роздратованість, знижується швидкість передачі сигналу.

Для ефективної роботи головного мозку останній потребує кисню і глюкози. Однак, для підтримання самодисципліни, розумової діяльності та пам’яті вищезгаданих елементів замало. Мозок потребує більше корисних мікроелементів, тому правильне, збалансоване харчування неабияк допомагає, поряд із лікарськими препаратами, при лікуванні психологічних розладів.

Нижче подаємо дуже потрібні для організму елементи. Радимо звернути на них увагу і вже сьогодні внести до свого раціону, хоч у невеликих кількостях, і ви помітите, наскільки у вас зміниться настрій і покращиться емоційне самопочуття.

1. Залізо

Індійські науковці довели, що нестача заліза в раціоні дитини призводить до синдрому дефіциту уваги та гіперактивності. А ще без заліза людині загрожує анемія та кисневе голодування мозку, ослаблення м’язової тканини. Заліза багато в гречці, м’ясі, буряку та гранаті.

2. Білки

Розщеплюючись в шлунку, продукують для мозку цінні амінокислоти. Тож якщо ви страждаєте на біполярні розлади та неврози, споживайте білок! Знайти його можна у домашньому сирі та молочних продуктах, яйцях, грибах і м’ясі.

3. Селен

Його нестача відіб’ється на роботі щитоподібної залози, рівень депресії підстрибує вгору, тіло накопичує токсини та вільні радикали, слабшають м’язи. Зрозуміли, що вам бракує селену? Біжіть за морепродуктами, споживайте страви з курятини і яловичини та не забудьте про молочні продукти.

4. Йод

Напрочуд цінний мікроелемент корисний не лиш для щитоподібної залози: за його зниження організм зменшує вироблення тиреоїдних гормонів, а останні напряму пов’язані з гарним самопочуттям і настроєм. Діти важче запам’ятовують шкільний матеріал, а дорослі відзначають неприродну сонливість та різкі перепади настрою.

5. Фолати

Це — похідні фолієвої кислоти, які також чинять свій вплив на організм. Нормальний рівень фолатів регулює роботу нервової системи людини, нестача ж спричиняє сезонну депресію, пригнічення. Свою порцію життєвої енергії разом з фолатами візьміть із бобових, арахісу, апельсинів і спаржі.

6. Вітамін Д

Цей мікроелемент пов’язують із формуванням кісткової тканини, але на цьому його вплив не закінчується. Він впливає на сезонну депресію і сонливість. Продукується на сонці та в невеликій кількості його можна одержати із вершкового масла, жирної морської риби і яєчного жовтка.

7. Вітамін В12

Вчені довели зв’язок невеликої кількості елементу із депресивними настроями у людини, зниження активності головного мозку, загострення психічних хвороб і ослаблення нервової системи. Наявний він у грибах, печінці, рибі та продуктах тваринного походження.

8. Цинк

Часто його можна знайти у багатьох препаратах і вітамінних комплексах при лікуванні депресії. Міститься у твердих сирах, пророщених зернах пшениці, морепродуктах і м’ясі птиці.

9. Омега-3 жирні кислоти

Головний мозок щоденно потребує саме цього мікроелементу для своєї роботи. А ще речовина захищає нервові закінчення від негативного впливу токсинів, скріплює судини та поліпшує роботу кровоносної та імунної систем. Попереджує нервозність і запальність.

А які мікроелементи ви вживаєте в їжу регулярно? І які будете? Поділіться своїми думками в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Кондитер особисто перевірив готові рецепти ласощів та поділився результатами з нами

12 неймовірних фільмів минулого року, які неможливо пропустити