9 моторошнуватих фактів про тіло людини, дізнавшись які ви побачите себе в новому світлі (Але це нормально)

Кожен день в побуті нас оточує бруд: безліч речей можуть створити бруд, а іноді безлад створюємо ми самі. Але не в кожному випадку це означає щось погане.

Тутка не побоявся розповісти про брудні, але природні процеси в нашому житті.

1. Запах поту працює як засіб передачі емоцій

Щодня тіло людини виділяє близько 600-700 куб. мл поту, який не лише допомагає нам охолоджуватися, але і виводить частину корисних і не дуже речовин з організму. При цьому його запах багато може розповісти про емоції, які відчуває інша людина.

В ході декількох експериментів, проведених в різні роки, добровольцям давали понюхати зразки поту. Вони були взяті у людей, які відчували страх і огиду або вперше стрибали з парашутом. Важко повірити, але в першому випадку добровольці точно визначили чужі емоції. У другому – відчули збудження і стали гостріше реагувати на навколишні предмети, проявляючи підвищену пильність, як і парашутисти.

2. Довгі нігті небезпечні не лише через те, що гострі

Сьогодні багато жінок оцінили переваги штучних нігтів. Але окрім безлічі плюсів у них є серйозний недолік: на кінчиках пальців з таким манікюром було виявлено набагато більше бактерій, ніж при натуральних нігтях. Одна з причин – недостатньо ретельне миття рук, при якому погано промивається простір під нігтьовими пластинами.

Але з фарбованими нігтями (свої вони чи ні) теж все не так просто. Через кілька днів після нанесення лаку в них з’являються крихітні тріщини і відколи, і ті теж стають чудовим місцем для перенесення бруду.

3. Слина корисніша, ніж здається

Слина полегшує перетравлювання їжі та підтримує гігієну в ротовій порожнині. При цьому кожен день ми виробляємо її в обсязі 0,5-1,5 л.

Найпоширеніша причина, чому люди пускають слину уві сні, – положення тіла на боці або на животі. Однак слиновиділення може повністю припинятися під час анестезії і знижуватися в стані стресу, тривоги, депресії. Але постійна сухість у роті загрожує багатьма хворобами, зміною смаку і нюху. Тому існують навіть штучні замінники слини, але вони не можуть точно відтворити її склад і лише полегшують симптоми.

4. В пупку збираються ковтунці та живі мешканці

Ковтунці можуть з’явитися не тільки на улюбленому светрі, але і в пупку. Зазвичай туди потрапляють короткі волокна тканини і пил у чоловіків із зайвою вагою і рясним волосяним покривом на животі. Не так багато вчених вивчали пупкові ковтунці (ну ще б пак!), але вважається, що в їх виникненні винне волосся: те росте колами навколо пупка, чіпляє і «затягує» в нього бруд.

До речі, наші пупки – справжнє джерело мікроскопічних форм життя. Їх мінімум 1 400 видів, причому близько 600 з них невідомі науці або маловивчені. А якщо когось не влаштовує форма рубця, який є у всіх людей, існує навіть операція щодо його зміни – умбілікопластика.

5. Неприємні сюрпризи у спеціях

Деякі харчові стандарти дійсно можуть шокувати, але ми попереджали. Наприклад, в 1 г меленої кориці може знаходитися 8 фрагментів комах, в 1 г подрібненого орегано – 30. Додаючи ці спеції до різних страв, багато людей про це навіть не підозрюють.

6. Наш гребінець може бути бруднішим, ніж виглядає

Наша щітка для волосся щодня допомагає нам привести до ладу волосся. І часто ми навіть не замислюємося про волосся, яке скупчилося між її щетинками, поки останнє не починає нам заважати розчісуватися. Брудна щітка – це тонни засобів для укладки, відмерлих частинок шкіри і пилу. Додайте до цього вологе тепло ванної – і вийде прекрасне середовище для росту бактерій і дріжджів.

В результаті запущений гребінець навіть чистим завиткам зможе надати жирності, забрати частину об’єму і додати ламкості. При цьому страждає і шкіра голови: з’являються свербіж, почервоніння і навіть лупа. Тому краще вичищувати всі волосинки зі щітки після кожного використання і ретельно мити її раз на тиждень.

7. Секрети вушної сірки

Колись вушну сірку використовували замість бальзаму для губ і як мазь для загоєння ран. Сьогодні, якщо її занадто багато, можна говорити про надлишок шкідливих речовин в організмі. Через вплив особливого гена склад сірки сильно відрізняється у азіатів: у них вона суха, а в усьому світі більш поширена волога.

Багато людей переконані, що вуха потрібно чистити часто, проникаючи ватною паличкою якомога глибше. Але це може лише нашкодити: сірка виводиться природним шляхом при ковтанні й жуванні. А якщо виникне необхідність її забрати, краще звернутися до лікаря.

До речі, сині кити, на відміну від людей, не чистять вух. Їх сірка накопичується роками, утрамбовується шарами і несе набагато більше інформації, ніж людська. В результаті за такими нашаруваннями можна відстежити непрості періоди в житті китів і якість води, в якій вони плавали. Це схоже на те, як за кільцями в стовбурах дерев визначають посушливі роки.

8. Ми дуже багато смітимо

Сміття – майже синонім до слова “бруд”. Особливо, якщо воно ніяк не переробляється, а просто вивозиться на величезні звалища. Це відбувається в цілому світі, і колись, якщо нічого не зміниться, ми просто ризикуємо поховати планету під горами відходів.

Лідери за кількістю твердого сміття в рік – Китай (300 млн тонн), США (228,6 млн тонн) та Індія (226,6 млн тонн). Також до двадцятки найбільш брудних країн, але з відривом приблизно в 6 разів, входять Німеччина, Росія, Японія, Франція, Великобританія, Італія, Канада та ін. Найменше твердих побутових відходів – на Сейшельських островах (15,7 тис. тонн в рік ), Сан-Томе і Прінсіпі (16 тис. тонн), Гібралтарі (18 тис. тонн). Серед 20 максимально чистих країн в основному саме острівні держави.

9. Кремація корисніша для навколишнього середовища, ніж звичайне поховання

І навіть після смерті ми примудряємося потривожити природу: не секрет, що в багатьох країнах гостро стоїть проблема пошуку вільного місця для поховання людських останків, тому доводиться все частіше вдаватися до кремації.

Вага останків після цієї процедури може змінюватися в залежності від віку, маси тіла, зросту і статі людини. В середньому прах дорослої людини важить близько 2,3 кг. Щоб його розвіяти, іноді потрібно мати спеціальний дозвіл. Сьогодні це можна зробити навіть в космосі.

А якщо ви запитували себе, чому замість поховання в колумбарії прах дозволяється розсіяти в парку або на морі, то не хвилюйтеся. У крематорії температура піднімається вище 750 °C і знищує всі мікроорганізми. Попіл після правильної кремації повністю інертний, тобто не вступає в хімічні реакції і не чинить будь-якої небезпеки.

Чи вдалося нам розширити ваше уявлення про бруд? Який факт видався вам найцікавішим?

За матеріалами