9 правил, щоб стати справжньою людиною – згідно зі вченням давнього санскриту

Після народження людині не видають посібник користування життям. Пропонуємо вам декілька рекомендацій для його полегшення:

“Життя – це послідовність уроків. Їх треба прожити, щоб вивчити”
(Гелен Келлер)

1. Ви одержите тіло: чи будете ви його любите чи ненавидіти, воно буде вашим на ціле життя.

2. Ви постійно будете навчатися чогось нового: життя – це постійний новий досвід, кожен день надає вам можливість вчитися.

3. Помилок не існує, існують лише уроки. Ваш шлях до мудрості – це дорога експериментів, спроб і помилок. Співчуття є засобом справедливого судження себе та інших людей. Прощення – це не лише духовна практика, але й «акт скасування емоційного боргу».

4. Урок повторюється доти, поки ви його не опануєте. Проблеми і життєві виклики, роздратування і розчарування – наші найкращі вчителі. Вони будуть повторюватися, поки ви не розгледите в них уроки і не зробите висновки після них. Ваша власна обізнаність і здатність змінюватися є запорукою опанування цих правил. Звинувачувати когось чи щось у своїх невдачах – це втеча від себе і самозаперечення. Ви самі відповідаєте за себе і за те, що відбувається з вами.

5. Вивчення уроків не закінчується – поки ви живете, ви набуваєте нового досвіду. Віддавшись «ритму життя», не боріться проти нього. Будьте достатньо покірними і завжди визнавайте свої слабкості, будьте достатньо гнучкими, щоб пристосовуватися до звичних речей.

7. Інші люди – ваше віддзеркалення: ви любите або ненавидите іншу людину відповідно до того, що любите або ненавидите в собі. Будьте толерантними; приймайте інших людей такими, якими вони є, намагайтеся зрозуміти себе самих; прагніть по-справжньому зрозуміти і мати об’єктивне сприйняття власного Я, своїх думок і почуттів.

8. Те, що ви робите у своєму житті, залежить від вас – ви маєте всі необхідні інструменти та ресурси. Те, як ви з ними поводитеся, залежить від вас. Візьміть відповідальність за себе. Навчіться відпускати ситуацію, коли не можете її змінити. Не гнівайтеся на суть речей.

9. Відповіді криються всередині вас. Довіряйте своїм інстинктам і своїм найпотаємнішим почуттям, чи чуєте ви їх як тихенький голос, чи як проблиск натхнення.

Нарешті, ви забудете все це при народженні, оскільки кожен з нас приходить у світ з усіма цими можливостями. Наш перший досвід веде до фізичного світу, далеко від нашого духовного “єства”, тому ми починаємо сумніватися, стаємо цинічними і невпевненими. Десять Заповідей – це не лише правила, вони є універсальними істинами, які стосуються всіх нас. Коли ви зіб’єтеся на манівці, зверніться до них. Майте віру в силу свого духа.

Адаптації цих правил були широко розповсюджені в Інтернеті: “9 правил для справжньої людини (передані з давнього санскриту”. Проте справжнім їх автором є Chérie Carter-Scott, тренер і консультант, котра склала перелік, який назвала: “Десять правил для того, щоб бути людиною” для одного з її семінарів кілька років тому.

За матеріалами