9 простих дій, які можна виконувати впродовж дня, щоб виглядати молодшим і схуднути

Знайти час впродовж дня, щоб зробити комплекс вправ, не завжди вдається. Особливо в умовах робочого тижня. Тому «подбати про себе» можна між щоденними справами, виконуючи дуже прості, але ефективні дії.

Головне у вправах, які ми в Тутка підібрали – це регулярність їх виконання. Займайтеся в будь-який час, коли згадаєте, але бажано щодня, щоб побачити результат.

1. Масаж чола проти зморшок за робочим столом

Поставте лікоть на стіл, поверніть долоню внутрішньою стороною вгору. Покладіть чоло на долоню і розслабте шию. Роблячи долонею кругові рухи з легким натиском, просувайте її від місця між бровами вгору до лінії росту волосся. Повторюйте масажні рухи, щоб опрацювати всю поверхню чола, завжди в напрямку від брів до верхівки чола.

Ідеальний час: протягом робочого дня.

2. Стискання кулаків для здоров’я вен і молодості рук

Для зміцнення здоров’я вен і підвищення еластичності судин виконуйте цю вправу кілька разів на день. Вени на руках стануть менш помітними.

Із зусиллям стисніть руки в кулаки, а розтискаючи намагайтеся розвести пальці, не розслабляючи їх. Виконуйте по 20 стискань 3-4 рази на день.

Ідеальний час: протягом дня.

3. Лімфодренажні стрибки

Щоб покращити циркуляції лімфи (а отже, позбутися набряків і застою рідини в організмі), поліпшити венозний кровообіг, швидко відчути себе бадьорим вранці, можна скористатися простою технікою лімфатичного дренажу. Це дрібні стрибки на місці – віброгімнастика, яку придумав Олександр Мікулін.

Станьте на пальчики приблизно на 1,5-2 см від поверхні й опустіться, легко вдаряючи п’ятами об підлогу. Повертайтеся в початкове положення. Вправу потрібно робити в швидкому темпі, можна притримувати руками груди, щоб не відчувати неприємних відчуттів. Бажано виконати до 100 стрибків. Вправу краще виконувати без взуття або у взутті на плоскій підошві.

Ідеальний час: вранці у ванній, також допомагає зняти втому при тривалому підйомі вгору.

4. Зависати в дверях для осанки

Ця розтягнення корисне дорослим і дітям. Вона допомагає поставити «на місце» лопатки, зберігати правильне положення плечей, розкрити грудну клітку і зміцнити м’язи спини.

Станьте в дверному отворі, вчепіться руками на рівні своєї талії за одвірки і прогніться вперед. Затримайтесь в такому положенні на 10-20 секунд. Спина повинна бути напруженою, лопатки відведені назад, прес напружений. Поверніться у вихідне положення. Цю вправу можна виконувати кілька разів на день, поступово збільшуючи час зависання. Чим вище ви піднімаєте руки, тим більша напруга йде на м’язи – регулюйте це за власним самопочуттям. Є й інший спосіб виконання цієї вправи – покласти руки на одвірки і зробити крок вперед. При цьому верхня половина тулуба залишається в отворі дверей.

Ідеальний час: вранці та ввечері по дорозі у ванну кімнату.

5. Міні-вправи для підтяжки сідниць

Змусьте працювати сідничні м’язи, навіть якщо ви рідко згадуєте про спортзал.

1. Стискайте і розтискайте сідниці протягом 20 секунд, зробіть перерву на 10 секунд і повторіть вправу. Виконайте 5 разів.

2. Напружуйте сідниці при ходьбі. Роблячи крок правою ногою, напружуйте праву сідницю, лівою – ліву. Підхід – 30 кроків з вправою, 30 кроків відпочинку. Повторіть 5 разів.

Ідеальний час: протягом дня.

6. Вібрація ніг для профілактики варикозу

Багато вправ для профілактики і полегшення симптомів варикозу потрібно робити в положенні «ноги нагорі». Воно вже само по собі полегшує стан втоми, звільняє від неприємних відчуттів в ногах і допомагає позбутися набряків.

Лягніть на підлогу або диван, підніміть ноги під прямим кутом, впираючись ними в стіну. Полежіть в такому положенні 1 хвилину, можна тягнути пальчики до себе і вгору. Потім протягом 2 хвилин виконуйте вібрацію ногами – легко і швидко трясіть ними, можна стукати об стіну.

Ідеальний час: ввечері, перед сном.

7. Повороти голови для зняття спазмів шиї

Це проста дія здатна швидко зняти напругу в шиї і поліпшити колір обличчя, який залежить в тому числі й від того, чи добре циркулюють кров і лімфа. При спазмах м’язів шиї виглядати бездоганно не вийде – їх потрібно розслабляти, виконуючи комплекс вправ.

Помасажуйте задню поверхню шиї від основи спини до потиличної западини. Потім в положенні сидячи або стоячи з прямою спиною повільно повертайте голову то в один, то в інший бік, намагаючись відчути, як розтягуються м’язи. Повторіть 20 разів.

Ідеальний час: протягом робочого дня.

8. «Міні-вакуум»

Повноцінну вправу «Вакуум» потрібно виконувати тільки на голодний шлунок, бажано зранку. Однак «Міні-вакуум» можна виконувати протягом дня, але варто враховувати, що втягування живота небезпечне відразу після їжі.

У положенні сидячи або стоячи з рівною спиною зробіть вдих, потім видих і, затримавши подих, втягніть живіт, намагаючись підтягнути і м’язи тазу. Затримайтеся в такому положенні 10-15 секунд, видихніть. Повторіть 5 раз.

Ідеальний час: протягом дня, не менше ніж через 1 годину після їжі.

9. Ходьба сидячи проти целюліту

Крім припливу крові до тканин, роботи м’язів і активізації обмінних процесів в шкірі ця вправа стимулює роботу кишківника, що сприяє виведенню токсинів і гарному обміну речовин.

Сядьте на підлогу на таку поверхню, яка не буде під вами ковзати, в одязі, який не збирається у великі складки. Відривайте праву ногу і сідницю від підлоги, і рухайте вперед, потім ліву. Чергуємо ноги і просуваємося на метр вперед, потім назад. За один раз потрібно виконати не менше 30 кроків.

Ідеальний час: вранці та ввечері.

Які вправи припали вам до душі? Спробуєте цей невеликий комплекс?

За матеріалами