9 секретів, якими сантехніки не квапляться з нами ділитися

В сучасному світі поломка сантехніки — справжня катастрофа. Ми не можемо спокійно жити без раковини, ванни або туалету. Недивно, що як тільки щось ламається, ми в паніці хапаємося за мобільний у пошуках номера майстра. Але великих витрат можна уникнути, якщо знати, як запобігти проблемам з санвузлом.

Ми в Тутка хочемо допомогти вам заощадити кошти та ділимося лайфхаками, про яких не розкажуть фахівці. Починаємо!

1. Міняйте шланг пральної машини самостійно

Виклик сантехніка для заміни шланга влетить вам e копієчку, хоча насправді це не забирає багато часу і впоратися може кожен. Новий шланг не коштує дорого, і купити його можна у більшості господарських магазинів. А в інтернеті безліч детальних інструкцій для різних типів машинок.

2. Не зливайте олію і жир в раковину

Олія і жир не розчиняються у воді. Вони осідають на стінках труб і утворюють жирові нарости, які поступово збільшуються і призводять до засмічення. Відходи можуть завдати шкоди не лише вашій квартирі, але й усьому будинку і навіть міській каналізації.

Куди ж тоді їх утилізувати? Зливайте олію в пляшку, пакет або контейнер, а потім викидайте у відро для сміття. Деякі види жиру застигають, і можна відразу відправити масу до бака.

3. Обережніше з бомбочками для ванни

Ми всі обожнюємо ці шиплячі штучки, але навіть вони можуть зашкодити трубам. В них можуть міститися солі та масла, які не розчиняються у воді та залишаються на стінках труб. Також у бомбочках бувають блискітки, пелюстки та інші предмети, яким не місце в стоці.

Щоб знизити ризики, кладіть бомбочку в нейлоновий мішечок перед використанням.

4. Не лийте окріп в пластикові труби

Окріп може пом’якшити та навіть злегка підплавити пластикову трубу. Звичайно, від одного разу нічого не буде, але якщо ви зливаєте окріп частіше 2-х разів на тиждень готуйтеся до протікання. Це ж стосується власників металевих труб з пластиковими або гумовими з’єднаннями.

Почекайте, поки вода в каструлі охолоне, або включіть холодну воду під час зливу.

5. Прочистьте засмічення за допомогою плівки

Поліетиленова плівка чудово замінює вантуз, коли справа стосується прочищення унітазу.

  • Наклейте двосторонній скотч уздовж обідка чаші.
  • Накрийте поверхню унітазу скотчем.
  • Натисніть кнопку зливу — плівка повинна надутись.
  • Натисніть на плівку, повертаючи її в попереднє положення.

Так ви створите тиск в чаші та зруйнуєте засмічення.

6. Прогрівайте ванну

Не влаштовуйте ванні перевірки на міцність перепадами температур. Якщо ви хочете прийняти ванну, спочатку налийте в неї трохи води й прогрійте стінки. Після цього можете впускати воду потрібної вам температури. Емальована ванна проживе довше, не буде жовтіти та тріскатись.

7. Використайте соду

Щоб прочистити раковину, не обов’язково витрачатися на дорогі засоби. Спершу спробуйте зробити розчин, яким користувалися ще наші бабусі. Готується він просто в трубі.

  • Висипте у злив пів стакана харчової соди.
  • Слідом за ним влийте оцет в тій же кількості.
  • Почекайте декілька годин і промийте трубу теплою водою.

8. Очищуйте пральну машину

Щоб машинка прослужила довго, раз у 3 місяці рекомендується проводити профілактичне прання без завантаження білизни. Запустіть найтриваліше прання з максимальною температурою і чистячим засобом (можна використати соду, оцет або лимонну кислоту).

Так ви очистите пральну машинку від накипу, бактерій та інших забруднень.

9. Ремонтуйте тріщини

Тріщини на ванні й раковині — річ дуже неприємна. Вони постійно муляють очі, а якщо сантехніка металева, то ще й не уникнути іржі.

Проте, щоб усунути тріщини, не обов’язково викликати майстра або витрачатися на заміну ванни та раковини: існує безліч ремкомплектів, які допоможуть впоратися з ними самостійно і без особливих трудовитрат.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close