in

9 випадків, коли болить одна частина тіла, а проблема зовсім в іншій

Чи відоме вам таке поняття, як фантомні болі? Коли спостерігається дискомфорт в одній частині організму, а проблема ховається у кардинально іншій? Ми звикли пов’язувати орган чи ділянку організму з джерелом локалізації болю, та чи завжди болить саме те, звідки тіло подає сигнал?

1. Серце

При болях у серці можна спостерігати больові відчуття в секторі довкола цього органу, як і в лівій руці та взагалі лівій частині тіла. Попри всі симптоми, радимо не зволікати та звернутися до лікаря.

2. Легені й діафрагма

Порушення діяльності легень призведуть до больових відчуттів в зоні шиї та плеча. Вони виникають через утруднення дихання або через діафрагмальний нерв, що сполучує спинний мозок із легенями та діафрагмою. Радимо теж не відкладати візит до спеціаліста.

3. Печінка й жовчний міхур

Можете здивуватися, та порушення роботи цих органів відлунює болями в плечах та шиї, у правій частині тіла нижче грудей. А жовчний міхур нагадає про себе болями в лопатках.

4. Шлунок і підшлункова залоза

Ці органи відгукнуться про свої порушення болями у верхній частині живота, спині (особливо при гострому панкреатиті).

5. Тонкий кишківник

Проблеми з ним завжди локалізуються в ділянці пупка: функціональні збої, коліки та спазми дадуть про себе знати саме в цій ділянці організму.

6. Кишківник і апендикс

Будьте уважні: якщо часто і постійно болить у правій нижній частині живота, можливо у вас починається апендицит, і варто звернутися до лікаря. Однак саме тут зосередяться болі цих внутрішніх органів.

7. Нирки

Дадуть про себе знати в найрізноманітніших місцях: ділянка живота, поясниця, верхня частина ніг, таз. За частих неприємних відчуттів обов’язково здайте сечу на аналіз і зверніться до спеціаліста.

8. Сечовий міхур

Проблеми з ним зосередяться в передній, задній та нижній тазовій ділянці. Як і рефлекторно біль може віддавати в поясницю.

9. Яєчники

За проблем з ними неприємні відчуття можуть виникати з обох боків живота у вигляді поколювань і тягнучого болю.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Жінкам не зажди краще обрати чоловіка-Альфа

12 топ-продуктів для укріплення імунітету