in , ,

“Алгоритм навчання” від лауреата Нобелівської премії

Як опанувати що завгодно — від квантової фізики до китайської мови? Тутка поділиться порадами лауреата Нобелівської премії, фізика Річарда Фейнмана.

Як згадували сучасники науковця, “йому завжди було всього мало. Він однаково навчався і фліртувати з жінками в барах, і грати на гітарі, і всі свої нові знання вважав найпотрібнішим досвідом”.

Невже дар всеобізнаності та легкості в здобутті нових навичок дається з неба? Почасти й так, але не забуваймо і про бажання, волю та людську наполегливість. І Фейнман мав свою 3-крокову методику навчання:

1. Навчити дитину

Фізик вважав, що усі найскладніші поняття можна розтлумачити простими словами. Фейнман радить усе складне розписувати так, ніби ви навчаєте 8-річного учня. Для цього науковець радить не застосовувати сучасних термінів та понять, роз’яснювати все зрозумілою мовою, спрощувати усе складне до найпростішого.

2. Повернутися назад

Зафіксуйте позначками, де у вас виникали труднощі на попередньому етапі. Якщо не вдалося пояснити матеріал — пройдіться по ньому ще раз, а потім повторений матеріал розпишіть своїми словами на аркуші паперу.

3. Переглянути й спростити

Всі ваші нотатки та записи, одержані до цього, перепишіть та виокремте з них найважливішу інформацію. Перечитайте написане ще раз, і той фрагмент, який звучить складно і незрозуміло, — варто його спростити чи виправити.

Всім приємного та успішного навчання під час карантину!

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Молодіємо щодня: прості вправи, щоб випередити старіння

10 неправильних речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям