“Андрій зробив мені на Азовсталі каблучки з фольги. Вони були ідеальні”. “Азов”, Історія кохання.

Наші люди – світлі, сповнені бажання жити, кохати, творити! Кожна пара – це неймовірна історія щирого і справжнього кохання!

Захисниця Маріуполя Валерія Карпиленко (позивний «Нава») на “Азовсталі” стала нареченою, дружиною та вдовою. 5 травня український прикордонник Андрій (позивний «Борода») та дівчина з “Азову” одружилися, а вже за три дні він загинув. Вона обіцяла коханому вибратися з облоги – і жити за них двох.

“Андрій увійшов у життя дівчини швидко, весело. Він був доброю та чуйною людиною, зруйнувавши упередження дівчини про те, що кохання з першого погляду не існує. Дві часточки склалися докупи” — так описує їхні стосунки Валерія.

“Разом служили, разом працювали, разом були всюди. Якщо чесно, я не можу згадати нашого життя нарізно. Це було велике кохання”.

Було відчуття, що це людина, яку я мала зустріти. На рівні відчуттів.

“Ти три дні був моїм законним чоловіком. І цілу вічність ти — моє кохання. Мій рідний, мій турботливий, мій мужній. Ти був і є найкращий. Мені лишилося твоє прізвище, твоя любляча родина і спогади про щасливий час разом”.

“Ми встигли одружитися. Встигли бути щасливими. Не встигли набутися разом. Я кохатиму тебе вічно, мій Герой”.

“Наша перша зустріч після початку війни була саме тоді, коли Андрій потрапив під обстріл і отримав осколкове поранення. Він прибіг до мене уночі зі шпиталю і спитав, чи вийду я за нього”.

“Нас одружили в День Народження “Азову”. Прикордонника і азовочку. Просто зробили рапорт. Тут, під вибухами і обстрілами. Але це був такий щасливий день і щасливе фото. Таким було наше весілля. 5 травня. А вже 7 травня його не стало”.

“Андрій зробив мені на Азовсталі каблучки з фольги. Вони були ідеальні. Тут день за рік. Я була нареченою, була дружиною. Тепер – слово, яке страшно говорити”.

“Ця каблучка стала найкоштовнішим подарунком у моєму житті. Вони навіть по розміру підійшли”.

Жінка зізнається, що саме цього боялася найдужче. Згадуючи останню розмову, називає її дивною: “Я просила його, щоб він обов’язково вижив. А він сказав, щоб я обов’язково вибралася звідси”.

“Мені здається, що він поруч. Ми зв’язані. Бо я все ще в небезпеці, і він не може мене відпустити. І те, що тіло його досі знаходиться тут, лише погіршує мій стан”.

Ми були одружені лише три дні. Але тут, на Азовсталі, кожен день — як окремий рік. Подій багато, хороших — мало.

Валерія нагадує істину: тут, на Азовсталі, досі знаходяться люди. Не сукупність прикордонників чи армії, всі ці люди — окремі всесвіти, зі своїми планами, мріями та бажаннями. Там загиблі, там поранені. Там біль, там напівзігнилі рани. Всі ці люди досі залишаються там.

Врятувати наших українських ангелів може кожен! Ось інструкція, як підписати петицію для порятунку бійців з Азовсталі.