Археолог витратив 38 років, щоб створити точну копію Стародавнього Риму

Офіційною датою заснування Риму вважається 753 рік до н. е., але вважають, що місто з’явилося значно раніше. За свою довгу історію вічне місто неодноразово змінювало свій вигляд, а багато стародавніх споруд досі зберігають в собі пам’ять про колишню велич Римської імперії.

У 1933 році Беніто Муссоліні замовив зробити макет міста зразка IV століття, адже саме тоді Рим розрісся до максимальних розмірів. Завдання було доручено археологу Італо Джизмонді на основі Мармурового плану Риму.

Цікаве
Loading...

Вчений з натхненням взявся за виконання роботи та вже в 1955 році представив публіці макет розміром 16 *16 метрів.

Пізніше археолог вирішив удосконалити й розширити власну роботу. Джизмонді працював над макетом до 1971 року, тобто на це у нього пішло 38 років!

Макет назвали Plastico di Roma Imperiale – «Модель імперського Риму». Сьогодні вона зберігається в Музеї римської цивілізації у відділі всесвітньої виставки.

Гіпсова модель, зроблена в масштабі 1:250, зображує вигляд Риму за часів правління Костянтина I.

До нашого часу макет Джизмонді вважається одним з найбільш точних планів стародавнього Риму.

Довжина моделі складає близько 200 метрів, що дозволяє вивчити місто у всіх деталях.

Можна навіть проводити тести на знання пам’яток і міста в загальному, адже крім Мармурового плану, Джизмонді використовував сучасні карти, щоб точно витримати всі масштаби.

Цікаво, що багато серед нас бачили цей макет в кіно, але навіть не підозрювали про це. Він був таким собі знімальним майданчиком для деяких сцен з «Гладіатора» Рідлі Скотта.

Погодьтеся, робота справді титанічна. Деталізація стародавнього міста не поступається нинішнім електронним картам, і здається практично неможливо досягти цього руками. Але працю Джизмонді визнають вчені всього світу.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close