in , , ,

Батьківське виховання та його вплив на життя донечок

Тато — головний чоловік у житті дочки.

Виховання, де основна роль відводиться мамі, все ще вважається традиційним і пріоритетним у більшості сімей.

З хлопчиками це так і є — роль мами вкрай важлива, але для дівчинки стосунки з батьком нерідко стають наріжним каменем.

Як би мати не старалася, вона не в змозі замінити першого і, напевно, найбільш значущого чоловіка в житті майбутньої жінки, яким є батько.

1) Батько важливий для емоційного розвитку дитини.

Належна увага і щира любов батька забезпечує дівчинці почуття захищеності та комфорту, впевненості у власних силах і собі самій.

І все це прямо впливає на жіночність, самооцінку, успішність представниці прекрасної статі в майбутньому.

Для люблячого тата донька завжди най-най, його головна гордість і світло душі.

Відчуваючи таку необхідну батьківську любов, дівчинка виростає і вважає себе гідною уваги, шанобливого, ввічливого і люблячого ставлення з боку чоловіка.

У такому випадку у молодої дівчини є менше страхів, вона вміє приймати залицяння і любов, закладені з дитинства позитивні установки супроводжують її все життя.

2) Чому тато важливий з практичної точки зору.

Від стосунків дочки з батьком багато в чому залежать психологічні установки на спілкування і програми поведінки дорослої дівчини з «сильною статтю», вибір майбутнього супутника.

Так, якщо в близькому оточенні дівчинки не буде тата (вона росте без батька або ж він сильно відсторонився від виховання), то і в майбутньому висока ймовірність того, що вона стане сприймати чоловіків «чужими».

Стосунки з батьком впливають і на відносини з грошима. Образи, невдоволення, нетерпіння стосовно батьків, а також відсутність до них достатньої поваги перекривають позитивний потік, що може відбитися на фінансовому добробуті людини.

Ставлення до батька формує цілі та визначає, наскільки легко людині вдається заробляти гроші, досягати успіху в житті й кар’єрі.

3) Батьки повинні брати участь у вихованні дочок з самого початку.

Дані багатьох досліджень свідчать про те, що батьки, тримаючи дитину на руках одразу після народження, і надалі продовжували гратись зі своїми дітьми, що підростають і піклуватися про них.

Ця нова роль турботливого батька сприятливо позначається на розвитку сім’ї. За результатами одного з досліджень, немовлята, чиї батьки брали активну участь у їх вихованні, показали вищі оцінки за тестами моторного й розумового розвитку.

Інше дослідження довело, що такі малюки виростають більш чуйними у соціальному плані.

Між подружжям виникає менше суперечок, у них спостерігається єдність цілей і злагода у прийнятті рішень, якщо вони обоє беруть активну участь у вихованні дитини.

Міцна емоційна близькість дочок і татусів, сформована в ранньому дитинстві, забезпечує сприятливе проходження підліткового періоду.

Дівчата, з якими батьки пройшли шлях від самого дитинства, легше знайомляться із законами непростого життя й швидко знаходять спільну мову з іншими чоловіками.

4) Обоє батьків грають важливу роль в житті дитини.

Діти багато чому вчаться в процесі спостереження і наслідують батьків. Стежачи за відносинами мами й тата, і спілкуючись з батьком, дівчата здобувають перший досвід спілкування з чоловіком.

Татусям слід поводити себе достойно, як з доньками, так і з дружинами, щоб дівчатка бачили в них покровителя й опору. Оскільки супутниками життя дівчат стають частіше чоловіки, що мають риси їхнього батька.

Сліпа материнська любов підносить дочку на п’єдестал. Жінки можуть захвалювати своїх принцес цілодобово, а оцінка чоловіків є більш тверезою.

Рідкісні батьківські похвали сприймаються дітьми адекватніше, тому виходять на передній план і довго зберігаються в пам’яті. Батькам слід відзначати успіхи дочок, пишатися ними, радіти їх перемогами, не забуваючи про конструктивну критику.

Ви згодні з такими висновками експертів?

Сподобалось?

Як змінюється калорійність продуктів залежно від способу приготування

Дівчина-медик розвінчала найпоширеніші міфи про харчування