Чек-листи: 10 челленджів, які ви можете влаштувати собі в новому році

В житті є події, поряд з якими хочеться умовно поставити галочку. Ну наприклад, «прочитав 100 книг» – ✔️, «стрибнув з парашутом» – ✔️, «підкорив Говерлу» – ✔️, «привітався за руку з президентом» – ✔️. Ми прагнемо до збільшення числа таких галочок, а зараз якраз найкращий час, щоб їх поставити. Адже початок року – це як великий понеділок, коли кожен обіцяє собі стати кращим і досягти великих цілей. Але як же робити це правильно?

У Тутка є для вас кілька чек-листів, які допоможуть виконати задумане. Виберіть будь-який або ж беріть відразу все.

10. Читати кожен день по одному розділу

Чому по розділу, а не відразу цілу книгу? Отримання інформації невеликими порціями називається мікронавчанням. За короткі сесії до 25 хвилин мозок краще засвоює інформацію, а в перервах між ними встигає відпочити і «перетравити» прочитане.

 • Почніть з найцікавішої книги, щоб читалося вам із задоволенням. Носіть її всюди з собою і тримайте біля ліжка, щоб читати перед сном.
 • Можна поставити планку не в один розділ, а на 20 сторінок, тоді через 30 днів ви прочитаєте 600 сторінок, або 2-3 книги.

9. Випробувати флексітаріанську дієту

Їсти овочі корисно. І м’ясо теж їсти корисно. Тому найкращим рішенням буде знайти золоту середину. Флексітаріанська дієта – це баланс між рослинною їжею і м’ясом. Можна їсти все, але в певні дні, щоб отримати всі необхідні компоненти.

 • Складіть собі меню на кожен день: це допоможе не ламати голову кожного разу під час готування, а також вам буде легше дотримуватися плану.
 • Визначте мету і фіксуйте результат – вага, колір шкіри, кількість прищиків і т. д.

8. Вчити по 5 нових слів кожен день

Якщо вчити по 5 іноземних слів кожен день, то за місяць ви дізнаєтеся 150 слів, а за рік 1 825 слів – цього вистачить, щоб спілкуватися на нерідній мові весь день майже на будь-які теми. А ще через півроку ви зможете читати газети, книги і класичну літературу. Звучить класно, але щоб вчити слова, потрібно робити це систематично, тому ми зробили для вас чек-лист, який буде служити мотивацією і нагадуванням.

7. Не скаржитись, не пліткувати і не осуджувати

Скиглій перестає помічати хороше, закопує свої таланти і псує настрій собі й людям. Цього достатньо для того, щоб дати собі обіцянку в наступні 30 днів не лаятися, не бурчати, не критикувати і не скаржитися. І тоді ви побачите, як зміниться ваше життя.

 • Розкажіть членам сім’ї і друзям про ваш челлендж і попросіть їх нагадати вам, якщо ви втратите контроль. А вкінці дня записуйте, скільки разів ви закочували очі, підвищували голос або злісно бубоніли.
 • Роздрукуйте листок і відзначайте вкінці дня ваші успіхи в утриманні від ниття у вигляді смайлика. А внизу списку фіксуйте результат за весь тиждень.

6. Прокидатися на 30 хвилин раніше

Щоб все встигати, вставати краще раніше… Мабуть, це простіше сказати, ніж зробити. Увечері ми даємо собі слово почати нове життя і прокидатися до сходу сонця, а вранці рішуче махаємо рукою на цю справу. Не варто себе мучити і наводити будильник на 6 ранку, якщо ви звикли спати до 8 години. Для початку спробуйте вставати на 15-30 хвилин раніше. І незабаром ви помітите, що встигаєте спокійно випити чашку кави, почитати книгу і зібрати дітей до школи.

5. Кожен день записувати 10 ідей

Якщо кожен день записувати по 10 ідей на найрізноманітніші теми, то в кінці місяця у вас буде вже понад 300 ідей. Можна писати і більше – 15, 20, 100. Записуйте, поки ідеї виринають у вашій голові, як новорічний салют в нічному небі. Може, ви придумаєте новий бізнес, заведете блог, сплануєте подорож, створите рок-групу, знімете фільм або зміните професію. Хто знає, до яких змін це може привести.

 • Для розминки пропонуємо спочатку скористатися нашим списком тем, за якими можна придумати ідеї. Потім можете сміливо переходити до написання нових, найрізноманітніших тем.

4. Кожен день готувати нову страву

Візьміть за основу той умовний факт, що ви не можете їсти якусь страву двічі на тиждень. Тобто якщо вчора ви їли карбонару, то сьогодні ви вже не будете повторюватися, але ви можете зробити італійський салат. Не готуйте занадто багато, навіть якщо у вас велика сім’я. Надлишок все одно частіше викидається. Намагайтеся готувати невеликими порціями, але з різноманітністю.

 • Перечитайте кулінарні книги, сайти і складіть меню на тиждень. Зробіть нотатки щодо інгредієнтів, попередньої обробки та часу приготування.
 • Пробуйте складні рецепти. Експериментуйте зі способами приготування і новими для вас інгредієнтами.
 • Носіть з собою їжу в контейнерах. Так ви не тільки будете правильно харчуватися, але й непогано заощадите.

3. Заощаджувати кожен день по 42 гривні

Скільки ви витрачаєте на купівлю кави з собою? На цигарки? На солодощі? Не кажіть, а просто відкладіть цю суму. Це може бути 50, 100, 200 або 1 000 гривень – виходьте зі своїх можливостей і заробітку.

 • Тримайте гроші там, звідки ви не зможете так швидко дістати їх, коли вийде новий iPhone або улюблений магазин раптово повідомить про знижки. Хорошим варіантом буде вклад у банку або додаткова картка, з якою просто так зняти гроші не вийде.
 • Якщо не можете відкладати фіксовану суму, то робіть так: кожен раз, коли у вас на картці «нерівна» кількість грошей (наприклад, ₴ 15 499), округлюйте, відкладаючи решту (залишиться ₴ 15 400). Вся справа в психології, адже витратити ₴ 30 000 складніше, ніж ₴ 29 867.

2. Тримати планку

Факт: планка – одна з найкращих вправ, що розвивають м’язи корпусу і допомагають прискорити метаболізм. А з урахуванням того, що планка займає зовсім небагато часу, робити її варто кожен день. Ми склали план на 30 днів, який допоможе не заплутатися з часом в планці та розвинути звичку. Хочеться більше? Тоді в наступному місяці зберігайте результат і додавайте час по новому колу. Тобто 1-го числа у вас буде 5 хв. 20 сек. в планці.

1. Переглянути найкращі фільми:

Відпочивати потрібно, але робити це краще з користю. Якщо ви любите дивитися фільми, то дивіться тільки великі, які несуть в собі глибокий сенс, натхнення і розповідають красиву історію. Ми склали перелік 30 найкращих фільмів за версією IMDB. Звичайно, частину з них ви вже бачили, але переглянути ще раз не буде зайвим.

За матеріалами