Чим допоможе кімнатним рослинам перекис і чому він вкрай необхідний

З віком байдужість до зелених кімнатних рослин змінюється на щиру любов до них. Рано чи пізно, кожна господиня приходить до того, щоб зробити квартиру більш затишною.

Тутка порадить сьогодні, як допомогти вазонам пишно буяти за допомогою перекису водню. Цей аптечний засіб доступний усім і знайти його не виникне труднощів.

Розчин перекису водню підходить для різних напрямів догляду за домашніми рослинами. По-перше, ним можна дезінфікувати листя і ґрунт. По-друге, аптечний засіб підходить для обробки насіння рослин. Крім того, перекис нерідко використовують для профілактики виникнення гнилі.

Вважається, що така обробка кімнатних рослин призведе до частого цвітіння, а ймовірність появи захворювань знизиться. Якщо ви вирішите використовувати перекис водню, пам’ятайте, що допускається тільки тривідсотковий розчин засобу.

Як використовувати перекис водню

Аптечний засіб можна застосовувати по-різному. Наприклад, використовувати його для поливу кімнатних рослин. Для цього найкраще підійде дощова вода. Але якщо у вас немає можливості роздобути її, використовуйте звичайну воду без хлору. Розведіть 2 ст. л. перекису водню на 1 л води і ретельно перемішайте його. Потім поливайте вазони як звично.

Якщо бажаєте обробити ґрунт, тоді розведіть 3 мл перекису на 1 л води. Крім того, аптечний засіб можна використовувати для обприскування рослин. При цьому пропорції розчину залишаються колишніми, але до нього потрібно додати дрібку цукру. Обприскуйте кімнатні рослини із зовнішнього боку. При цьому не забувайте про стебла. Зовнішній вигляд рослин значно покращиться.

До того ж кімнатним рослинам потрібно забезпечити захист від шкідників. Наприклад, мушок, павутинного кліща, довгоносиків та інших. Для цього додайте до готового розчину не цукор, а 40 крапель йоду. Описаний нами розчин рекомендують використовувати не частіше 1 разу на 4-5 днів.

Дозування засобу

З дозуванням перекису водню треба бути обережним. Потрібно розуміти, з якою метою ви будете його використовувати. Наприклад, для щоденного поливу досить всього кількох крапель на 1 л води. Якщо ви хочете продезінфікувати насіння перед посадкою, аптечний засіб можна розводити. Але цей пункт більш актуальний для посадки овочевих культур в городі. У тому ж випадку можна підготувати ґрунт. Для цього знадобиться 1 пляшка перекису і 5 л води.

Підживлення кімнатних рослин

Перекис водню — універсальний засіб для кімнатних рослин. Він містить мікроелементи, важливі для росту і цвітіння. Тому вам не доведеться використовувати додаткові підживлення після перекису. Та не варто ним зловживати.

Цікаво, а ви знали про такий корисний засіб, як перекис водню? Поділіться з нами своїм досвідом догляду за вазонами.

За матеріалами