in ,

Чому добрі та порядні люди завжди програють у конфліктах?

Психолог Ганна Кір’янова, до думок якої ми в Тутка вже не одноразово прислухалися, розповість, чому виховані та добрі люди погано почуваються після сварки з токсичною і злою людиною, а вона у свою чергу відчуває прилив сил і енергії.

Знаєте, чому хороша, нормальна, добра людина завжди програє в скандалі? Адже ж найчастіше її втягують в скандал і у сварку люди, які й приблизно їй не рівня: малоосвічені, пересудники, нерозумні — тупі навіть. А ось ти поглянь! Добрі люди відповідають злим; наскільки можуть, настільки відповідають. Нормальні відбиваються від токсичних.

Не сваріться з токсичними людьми

Але чому токсична особа виходить із конфлікту, як із фінської лазні: там її спинку натерли й процедури зробили. Чому вона прекрасно себе почуває, а добра людина — розбита і засмучена? І немає у неї сил? І важко на душі? Навіть якщо формально добра людина перемогла, чому ж їй так погано?

Це питання мене вже давно цікавило. Справа от у чому: в добру, хорошу людину токсична натура починає кидатися брудом і фекаліями. Що має, те і кидає, правильно? Який ресурс має, той і використовує. Брудну енергію своєї сутності токс використовує як боєприпаси. Бац! Бац! Цієї енергії у нього як бруду, вибачте за тавтологію.

А у доброї людину — смарагди й рубіни. Перли й золото. Прозорі аквамарини і ніжно-блакитна бірюза… І ось цим усім вона кидає у супротивника. Інших боєприпасів немає; тільки чиста енергія життя. Ось тепер уявіть цей «обмін люб’язностями». Така собі перестрілка: добра людина уся в бруді та в інших “люб’язностях”. А умовно-зла — обсипана рубінами і діамантами. Хоча сперечалися і сварилися ці двоє однією мовою. Може, добрий навіть обурювався: «Як вам не соромно, шановний пане! Сором! Це негідна поведінка, ви відповісте за неї перед Небом!». І кидав у візаві золоті злитки своєї особистої енергії…

Ось чому токсичні люди так люблять скандали: вони здорово збагачуються. Вони тому такі задоволені, так хихикають від задоволення, тому вони з такою радістю починають скандал і нападають без приводу на добрих людей. А добрі люди начебто все правильно відповіли, навіть красномовно і по суті. Але зараз вони всі в багнюці. Та ще витратили свої скарби, весь свій ресурс.

Бруду багато, золота мало. Не виснажуйте запаси без потреби. В крайньому разі, як радив Платон, киньте прицільно в чоло одним найважчим дорогоцінним каменем. Нехай потім ним вдавляться. І залишайте арену скандалу; в ньому ми програємо і втратимо дуже багато сил.

Треба по-іншому боротися і захищатися. А в скандалі ми завжди програємо злим грубіянам. Але хоча б не треба їх збагачувати — така моя думка. І жбурляти їм чисте золото замість багнюки…

За матеріалами

Сподобалось?

Чому Париж розчаровує своїх туристів? Наших 11 причин дадуть відповідь на це запитання

Користувачі поділилися словами, які вони хотіли почути від батьків, але так і не почули