in , ,

Чому людина із заразною хворобою приходить до інших людей?

Цікаве запитання, що скажете? Особливо в сучасному світі…? Що на це скажуть психологи? Відповідь єдина: такі люди — це пасивні агресори. Розповімо чому.

Одна літня жіночка щодня приходила до магазину. Нічого не купувала, але руками обмацувала всі продукти, пчихала на них і кашляла. Продавець не витримала і запитала стареньку про мету її візиту, на що бабуся відповіла: “Я своє вже пожила. Нехай молоді та здорові трошки побудуть хворими. Хай зрозуміють, як це — бути старими й хворими”.

Пригадайте, як у романі Агати Крісті “Тріснуло дзеркало” одна фанатка, яка тоді була хворою, прийшла на зустріч до своєї улюбленої акторки? Прийшла, попри всі заборони, і результат — заразила іншу жінку, а та народила хвору дитину! То які почуття принесла жінка? Любов і прихильність? Ні — негатив і егоїзм.

Під час епідемії одна жінка прийшла до психолога: у неї був вільний час, то навіщо просиджувати вдома? От і завітала ця пані до спеціаліста поцікавитися: “Чому її не люблять люди, ставляться упереджено? Вона ж нікому нічого поганого не робить!” І як пчихне лікарю прямо в обличчя! А потім ще й сильніше образилася, коли останній попросив її вернутися додому і там лікуватися! Ну як це так — вона так потребує його помочі! Вона ж платить йому гроші!

До перукаря прийшла жінка — колір освіжити, стрижку поновити! Їй так сумно сидіти на карантині, нудно! Коли майстер розпізнав заразну скарлатину, було вже пізно: пані нікуди не збиралася іти без нового образу. Майстер мала вдома маленьку дитину і попросила клієнтку піти. А як та обурилася — і в мережу насипала купу негативних коментарів про свого перукаря!

І таких випадків — безліч. Людина з хворобою (часто дуже небезпечною і заразною) іде до інших людей, порушує всі правила і нехтує порадами лікарів. Вона немудра? Не розуміє наслідків? Егоїстка?

Ні. Егоїзм — це один бік питання. Але є й інший — навмисний намір заразити інших, кращих чи розумніших, молодших чи більш здібних за себе осіб. Через заздрість чи внутрішні комплекси, агресію чи нав’язливість такі люди не зважають на інших людей і розносять не лиш хворобу, а й свої негативні сторони.

Тож якщо до вас завітали такі люди, знайте — вони не дурні, але чудово розуміють, що роблять. Попросіть їх піти — спокійно та ввічливо. І, звісно, очікуйте агресії та злості, які все вам пояснять. Та краще ненависть, ніж віруси… і мікроби.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Автор: Анна Кир’янова

Сподобалось?

10 points
Upvote Downvote

10 неправильних речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям

Як пережити карантин і не зруйнувати сім’ю: 4 ефективні поради