Чому одружені пари Японії сплять окремо?

Маленькі будинки чи квартири — не перешкода японцям спати в окремих ліжках, а навіть і кімнатах. Справа не у особистісних проблемах чи негараздах у стосунках, але вони вважають, що так їм добре.

Тутка відшукав причини, чому японські подружжя сплять окремо, і вони нам сподобалися.

Мають різний режим сну

Найперша причина, що змушує японців проміняти спільне подружнє ліжко на два дивани — різний робочий графік. Якщо один встає вранці, іншого не варто будити дзвінком будильника чи збираннями на роботу. Тому логічно ніч проводити в різних кімнатах. Так обоє матимуть непорушний та більш здоровий сон.

Дітки сплять з мамами

Японські матері сплять з дітьми в одному ліжку. Для них це — дуже важливий момент, тож татові вирішувати: спати поруч з ними чи іти до іншої кімнати. Навіть науково довели, що спільний сон матері й дитини дає можливість їм обом краще виспатися. В дитини підтримується нормальна температура тіла й серцевий ритм (що важливо в ранньому віці), до того ж знижується рівень “смерті в колисці”. Дитина стає більш самостійною, почувається більш відповідальною і готовою іти до шкільних завдань.

Спати окремо — спати спокійно

В нашій культурі побутує думка, що якщо пара починає спати окремо — це пряма дорога до розлучення. Японці ж думають кардинально по-іншому. Ця нація дуже цінує свій сон, який ніщо не має права переривати: ні хропіння, посопування, удари колінами й ліктями уві сні тощо. Якщо ж хтось не має можливості спати на окремому ліжку — він про це дуже мріє.

Роздільний сон — звичка, вкорінена часом

Традиційний японський футон — постіль, наповнена бавовною. Він дуже зручний та гарно підтримує спину. Колись за ліжка служили тільки 1-місні ліжка. Тож навіть якщо ви хотіли пообійматися з коханою половинкою, ви б неодмінно опинилися на холодній підлозі, замотані в ковдру, де точно б не виспалися. Сьогодні сім’ї часто купують такі типи постелі: вони не займають багато місця і зовсім не дорогі.

Як гадаєте, чи корисний такий тип сну? Як ви спите вдома — разом з чоловіком/дружиною чи окремо?