in , ,

Чому прагнення батьків виховати ідеальну доньку — найбільша їх помилка

Декотрі батьки геть зі шкіри пнуться, щоб виховати “ідеальну доньку”, ту котра об’єднує всі риси, які від неї вимагає суспільство: добра, мила і щира. Та недосконале життя чинить на таких дітей несприятливий, а навіть і згубний вплив.

Тутка переконаний: доброта потрібна світові. Її безперечно потрібно виховувати в дітях, та ставитися до неї треба дуже обережно. Ось чому:

1. Для такої дитини важко буде побудувати довготривалі стосунки

Хто не хоче мати добрих друзів? Але якщо ваша дитина буде намагатися бути послужливою і догоджати знайомим, люди її часто будуть використовувати задля своєї вигоди. Тому й стосунки стануть несправжніми й орієнтованими в один бік.

Романтичні стосунки також ризикують стати нещасливими, а якщо і гірше, то токсичними.

2. Люди можуть їй не повірити

Надто альтруїстичним людям важко повірити. Оточення в її доброму ставленні шукатиме прихованих мотивів, і між друзями зародиться недовіра. До вашої доньки не лише будуть ставитися з підозрою, але й за таку послужливість та відсутність власної думки вважатимуть божевільною.

3. У неї не залишиться часу для самої себе

Приказка “допоможи спершу собі, а потім вже іншим” дуже слушна. Насправді дуже добрі люди намагаються поставити потреби інших людей понад свої власні. Якщо ви дійсно хочете виховати таку ідеальну принцесу, усі свої сили вона буде витрачати на служіння й допомогу ближнім. Тому й себе дівчинка буде занедбувати, а це неминуче призведе до надмірного висловлення емоцій та хвороб.

4. Нею буде дуже легко маніпулювати

Надмірна співчутливість та переживання за інших людей зробить з вашої донечки наївну й сліпу особу, якщо мова зайде про неприємні випадки та токсичні життєві події. Люди матимуть чудову нагоду використовувати її, контролювати, користати з її відкритого серця та бажання усім догодити. Постійне бажання робити людям добро відкриють її до аб’юзу, і “ні” вона не скаже.

5. Вона не стане успішною в кар’єрі

Наука дослідила, що літні жінки все частіше “шкодують за втраченими можливостями”. Інші дослідження твердять, що “бути надто доброю” не завжди “дуже добре”, якщо мова заходить про бізнес або професійний ріст. Добродушні люди, які надмірно переймаються потребами інших людей, не здатні повністю зосередитися на собі та професійних планах. Вона не зможе досягти своїх цілей і бажань, якщо у прерогативі для неї — добробут інших людей.

6. У неї можуть вкоренитися погані звички

Догоджати людям, робити їм добро переростає в залежність і нанівець зводить всі потяги до незалежності. Надмірна послужливість веде до інших “надмірностей”: надмірне переїдання, надмірне витрачання грошей, трудоголізм, що для дівчинки — дуже нищівні поняття.

7. Дитина стає схильною до психічних розладів

Постійна віддача себе іншим людям виснажує. Дитина ховатиме втому і пригнічення за фальшивими усмішками, — вона звикла давати, а не одержувати. Тримаючи усе в собі, дівчинка стане схильною до тривожності, депресії, інших тривожних розладів і зробить її заручницею нещасливого життя.

Як гадаєте, чи варто бути “надто добрими?” Чи виховували так вас? Поділіться своїми думками в коментарях.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

Сподобалось?

15 фотографій живої та неживої природи, які зайняли призові місця на конкурсі NPOTY 2019

Як швидко і рівно відірвати скотч навіть, якщо у вас немає під рукою ножиць — корисна хитрість, про яку багато хто не знає