Чому вища освіта сьогодні вже не така популярна?

Статистика каже нам, що сьогодні лише 60% студентів доходять до випуску і отримують диплом спеціаліста. Але не подумайте, що решта 40% погано завершують навчання. В нинішньому мінливому світі вища освіта не стає гарантом успішності. Хто не чув розповідей підприємців-самоучок, які не гаяли часу і підкорили світ, поки ми вчилися в університеті?

Ми в Тутка хочемо сьогодні з’ясувати, чому вища освіта втрачає свою популярність в наш час.

1. Високі ціни

Дуже часто освіта коштує так дорого, що випускнику приходиться шукати високооплачувану роботу після закінчення вузу, щоб покрити борги. А ще й фірми не хочуть брати на роботу працівників без стажу. Тому так багато дітей після закінчення школи одразу обирають кар’єру — через тих 4-5 років вони стають кваліфікованими спеціалістами і змагаються за високу зарплату на одному рівні з дипломованими особами.

2. Дуже багато винахідників не мають диплому про вищу освіту

Опра розпочала свою кар’єру у 19 років. Марк Цукерберґ на другому курсі залишив Гарвард задля роботи над Фейсбуком. Освіта формує гарних послідовників — ви сприймаєте подану інформацію без запитань, накопичуєте знання для базових заліків та іспитів, а інші люди зі свіжими головами починають працювати і досягають успіху.

3. Щодня з’являються нові професії

20 років тому про такі професії, як дієтолог, SEO-спеціалісти та роботизовані техніки ніхто навіть гадки не мав. Деякі галузі зазнали дуже стрімкого розвитку — як, наприклад, онлайн-кар’єра. А з вищою освітою важче: вона дотримується традиційного погляду на маркетинг-світ. А ще навіть страшно подумати, як зміниться ринок праці через 20 років — цікаво, які професії придумають.

4. Потужною стає онлайн-освіта

Заклади вищої освіти надають загальну освіту, певні сторони якої не дуже стосуються вашої спеціалізації. Сьогодні в Інтернеті є безліч онлайн-платформ, які допоможуть опанувати вам певні навики, тому 4-5 років в університеті стають не потрібними.

Пригадайте хоча б таких успішних людей, як Білл Гейтс чи Джуліан Ассанж. Вони вивчали своє ремесло з онлайн-уроків і одразу втілювали це в життя. Для декого така форма освіти краща, ніж 4-5 роки просиджувати у вузі.

А ви закінчили вуз? Вам відомо історії успішних людей без вищої освіти? Хотіли б теж прочитати про них — діліться своїми історіями в коментарях.

За матеріалами

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close