in ,

Чому вночі ми не можемо спати без ковдри. Навіть у найспекотнішу ніч

Якщо вночі ви крутитеся в ліжку та не можете заснути, вам допоможе одне, — ковдра. Ніби чудодійний засіб, вкрився — й одразу заснув. Спекотні ночі — не вийняток. Все ж, пояснення такому феномену є — розповімо яке.

Ковдра регулює температуру тіла

Люди — теплокровні істоти, тож наш організм здатен сам регулювати свою внутрішню температуру, щоб нам було тепло. Та у фазі глибокого сну внутрішні регулятори збиваються — тож рука тягнеться за зовнішнім утеплювачем. В такій ролі ідеально виступає ковдра.

Найперший елемент циклу сну та відпочинку

Ми звикаємо до речей — ковдра супроводжує наше життя від народження, ми загортаємося в неї, коли лягаємо спати. Закутування у плед чи покривало — сигнал для мозку, що час спати.

Покривала знижують рівень стресу і тривожності

За наше гарне самопочуття та настрій відповідає гормон серотонін. Заснути важко в стані тривоги чи неспокою, та, закутавшись в ковдру, рівень серотоніну починає підвищуватися, а неприємні почуття зникають.

Ковдра допомагає заснути

Ковдра створює теплий мікроклімат довкола нашого тіла: температура не знижується, а тіло стає менш вразливим до змін в навколишньому середовищі. Так, ми швидше засинаємо і спокійніше спимо.

Відчуваємо захист та турботу

Навіть найбільші страхи з дитинства, наприклад, темряви, відступають перед ковдрою! Лиш чогось боїмося, ліземо під ковдру — і вже затишно! Пригадайте те незабутнє відчуття спокою, коли ви вкриваєтеся ковдрою.

А ви спите з ковдрою чи без неї?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

За матеріалами

15 веселих життєвих коміксів про будні матерів

«Стільчик біля стіни» – вправа для схуднення, зміцнення м’язів ніг і сідниць