in , ,

Цікаві поради для вирощування огірків

Сезон городніх робіт вже стартував. Картоплю всі посадили? І прийшла пора зайнятися грядками. Окремо варто звернути увагу на огірки. Той, хто не вирощує їх в теплиці, зараз якраз висаджує насіння в землю.

Найкращий час для посадки огірків — середина травня, коли температура повітря досягне 15 °C. Перед посадкою потрібно підготувати грунт, скопати його, удобрювати гноєм, а потім підготувати насіння.

Як доглядати за огірками

На марлю, бинт або просту ганчірочку покладіть насіння огірків. Потім складіть тканину вдвічі і змочіть її теплою водою.

Це робиться для того, щоб насінини проклюнулися. Не всі почнуть проростати, деякі виявляться порожніми, інші погниють, їх потрібно буде викинути.

Періодично перевіряйте, чи достатньо вологи, і змочуйте тканину повторно, але не сильно, щоб насіння не плавало у воді. Тримайте її в теплому місці, де температура вище 20 °C протягом 3-5 днів.

Як правильно посадити насіння огірків? Хороші насіння висаджуйте у круглі лунки або довгі грядки. Грядки робіть сапою. Відстань між рядами повинна бути мінімум 40 см, з урахуванням того, що огірки в майбутньому сильно розростуться і переплетуться.

Насіння покладіть на глибину 5 см на відстані 20 см один від одного. Потім ряд засипте землею і полийте водою.

Якщо саджаєте у лунку, то в кожну покладіть по дві насінини. Коли зійде, прорідіть, залишивши по одному проростанню. Глибина лунки повинна бути близько 5 см, відстань між лунками — 60 см.

Не варто вирощувати огірки на одному місці частіше ніж 1 раз за 5 років, інакше вони будуть сильно хворіти. Добре б поміщати їх туди, де торік росли помідори, кукурудза, горох та рання картопля.

Огіркові грядки повинні бути завжди чистими від бур’янів. Протягом перших 3 тижнів, поки рослини невеликі, обережно рихліть грунт на глибину до 5 см. Надалі — раз в тиждень. З самого ряду виривайте бур’ян руками.

Під час росту та формування плодів огірків потрібно багато води. По можливості проводьте полив теплою водою. До цвітіння — кожні 6-8 днів, під час плодоношення — кожні 3-4 дні. Але без фанатизму, якщо пішов дощ, полив пропускайте.

Вирощуючи огірки, необхідно регулярно постачати їх різними поживними речовинами, проводити підживлення органічними та мінеральними добривами.

Вперше огірки потрібно підгодувати в період цвітіння. У 10 л води розведіть по столовій ложці сечовини, суперфосфату, сульфату натрію і склянки коров’яку. Вилийте по склянці розчину під кожну рослину.

Ще чотири рази підгодуйте огірки в період їх плодоношення наступним розчином: у 10 л води розбавте столову ложку нітрофоски і стакан курячого посліду. Виливай по літру розчину під рослину.

Після утворення 6-7 листочків головні стебла огірків треба прищипувати, щоб стимулювати розгалуження рослин і збільшити їх врожайність. А також слід підв’язати кожну рослину. На відстані 10 см від кореня встановіть в землю палицю і прив’яжіть до неї стебло.

Часто огірки страждають від різних хвороб. Найпоширеніші з них: коренева гниль і передчасне пожовтіння листя. З цими недугами можна боротися народними засобами.

Коренева гниль виникає через полив рослин холодною водою, надмірну вологість грунту і підвищеної температури. Тріщини, які сформувалися в процесі захворювання, слід обробити розчином йоду. Змішати 1 л молока, 20 г дрібно нарізаного мила, 30 крапель йоду, 10 л води. Обробку необхідно проводити раз в 10 днів.

Чим обробити огірки від хвороб? Пожовкле листя потрібно обприскувати розчином молочної сироватки або кефіру (2 літри на 10 літрів води). Паралельно можна здійснювати полив слабким розчином марганцівки.

Не забувайте вчасно збирати врожай. Дозрілі огірки забирають у рослини багато сил і не дають розвиватися новим огіркам, якщо їх не зривати. Вони виростають до величезних розмірів і стають водянистими і несмачними. Оптимально зривати молоді огірки раз в 4 дні.

За матеріалами

Сподобалось?

Прорізи в шийці пляшки олії — для чого вони?

Найкращі рішення кольорів для інтер’єру