in , ,

Цікаві вправи, які виявлять вашу незвичайну гнучкість

На світі живуть люди, які завдяки надзвичайній гнучкості можуть більш-менш особливо вигинати кінцівки. Тобто, ці особи значно гнучкіші та виворітніші за інших людей. Таку здатність кличуть гіпермобільністю суглобів, особливо часто її можна зустріти у каскадерів та циркових артистів.

Ми в Тутка зібрали в сьогоднішній статті ознаки, якими відзначаються люди з неймовірною гнучкістю. Перечитайте їх — можливо, ви теж належите до цієї групи людей. Хтозна, можливо ви ще станете професійним каскадером чи учасником цирку!

Тест Бейтона

Тест Бейтона — медичне визначення гнучкості й еластичності суглобів людини. Звісно, що він обов’язково має проводитися під наглядом лікаря, сам тест складається із 5-ти вправ, покликаних визначити абсолютну мобільність суглобів. Кожна частина тесту оцінюється за шкалою від 1 до 9, до загального рахунку додається по 1 балу за кожну частину тіла, яка успішно виконує запропоновані завдання. Тобто, за праву і ліву руки, якщо кожна впорається із запропонованою вправою, ви можете заробити по додатковому балу.

Сам творець вправи Бейтон оцінює особу з 4-ма і більше балами гіпергнучкою. Попри те, сам тест також недосконалий. Він визначає еластичні частини тіла, але обходить увагою плечі й щиколотки, що є не менш важливими.

Вправа 1: Вигинання ліктя у зворотний бік

Якомога сильніше витягніть руку вперед — вигнувши зап’ястя донизу, цього буде легше досягти. Якщо рука утворить кут щонайменше 10° – вам зарахують один бал. Спробуйте виконати вправу для кожної руки — заробите по 1 балу на кожну.

2. Вигніть великий палець до передньої частини передпліччя

Зігніть руку під кутом 90°, виверніть зап’ястя всередину, простягніть великий палець і, за допомогою протилежної руки, повільно потягніть його до зап’ястя, поки він не торкнеться до нього. Якщо вам вдасться це зробити — заробите по 1 додатковому очку для кожного великого пальця.

3. Вигніть мізинець під кутом 90° до задньої поверхні руки

Вправа має дві варіації. Перша: розташуйте руку долонею до неба, пальцями іншої руки обхопіть мізинець і потягніть його донизу, як показано на малюнку вище. Друга: такі ж маніпуляції проводяться не лиш з мізинцем, але й з усіма пальцями руки. Якщо вам вдасться вигнути пальці кожної руки на 90° – допишіть собі по 1 балу на кожну.

4. Викручування коліна у зворотний бік

Навстоячки перенесіть вагу всього тіла на коліно і вигніть його назад (а не як звично наперед) наскільки можете. Повторіть вправу на кожну ногу, і доплюсуйте собі по 1 очку для кожної ноги, якщо вам вдалося зробити вигнути коліно на більш ніж 10°.

5. Обіпріться долонями об підлогу, не згинаючи колін

Випряміться, ноги зімкнуті. Не згинаючи ноги в колінах і не відриваючи стопи від підлоги, спробуйте спертися долонями об підлогу. За кожну долоню на підлозі — по 1 балу.

Підіб’ємо підсумки! Якщо у вас вийшло більше, ніж 4 бали

У вас вийшло більше, ніж 4 бали після завершення вправи — вітаємо, у вас можливий синдром мобільності суглобів. Страшно звучить, та більшості людей для повсякденного життя він не заважає. Його ще називають “синдром доброякісної гіпермобільності суглобів”. Та нагадуємо: без консультації спеціаліста складно поставити чи заперечити такий діагноз.
Різниця між людьми, які мають таку особливість і тими, які її не мають, в тому, що їх організм виробляє більше колагенових волоконець та сполучних тканин, від чого гнучкість зростає. Останні утворення, до слова, відповідальні за витримку та силу в м’язах, сухожиллях, хрящах та інших частинах тіла.

Попри доброякісність стану, іноді він може спричинити дискомфорт: вивихи суглобів, тендоніт, теноніт, розтягнення зв’язок, болі в нижній частині спини, сколіоз, плоскостопій, артрит колінного суглоба, варикоз, грижі, а навіть депресію і тривожність.

Щоб попередити вищезгадані неприємності, радимо:

 • Виконувати вправи на релаксацію
 • Уникати екстремальних видів спорту
 • Виконувати різноманітні тренування для м’язів
 • Напружувати м’язи
 • Уникати перенапруження суглобів
 • Уникати седентаризму.

Якщо ваш результат нижчий за 4 бали

Це свідчить про те, що ваша гнучкість нижча за синдром доброякісної гнучкості суглобів. І, навпаки, вкаже на те, що в цей момент ви знаходитесь у прекрасній фізичній формі, можете виконувати будь-які тренування. Все ж, якщо бажаєте підвищити гнучкість тіла, наші вправи вам у цьому допоможуть (за регулярного виконання і під наглядом лікаря):

 • Розтягнення грушеподібного м’язу: Вмостіться на підлозі, обидві ноги витягніть перед собою. Перехрестіть праву ногу над лівою, праву руку закладіть за тулуб. Ліву руку ліктем розташуйте на чотириголовому м’язі правої ноги. Потягніться до правою руки. Змініть ноги.

 

 • Розтягнення грудних м’язів у положенні лежачи: Лягніть на живіт, руки розкиньте по боках, сформувавши літеру “Т”. Відштовхніться лівою рукою від поверхні та зігніть ліве коліно. Переверніться на правий бік, поки не відчуєте розтягнення грудних м’язів з правого боку. Повторіть для протилежного боку.

 

 • Розтягнення підколінного сухожилля в положенні стоячи: Випряміться, голову і тіло нахиліть якомога нижче до землі. Руками обгорніть задню частину ніг, затримайтеся в такому положенні від 45 секунд до 2 хвилин. По закінченні зігніть ноги в колінах.

 

 • Скручування “Брецель”: Лягніть на підлогу на лівий бік. Зігніть праве коліно і якомога сильніше дотягніться ним до грудної клітки. Зігнуте ліве коліно вхопіть правою рукою. Напружте плечі та тіло, правим плечем потягніться до підлоги. Для розтягнення хребта ковзніть поглядом за праве плече.

 

 • Позиція зігнутих колін: Лягніть на підлогу, стопи ніг зведіть разом, розведіть коліна, доторкнувшись ними до підлоги. Утримуйте таку позицію від 1 до 2 хвилин.

 

 • Коліна до грудей: Лягніть на підлогу, підтягнуть руками коліна до грудей, нижню частину спини не відриваючи від підлоги. Утримуйте таку позицію від 1 до 2 хвилин.

 

 • Поза жаби: Вклякніть на коліна, обіпріться об підлогу руками. Якомога ширше розведіть коліна в боки, імітуючи позицію жаби. Стопи розверніть, покладіть їх на підлогу. Руками дотягніться до внутрішньої частини ноги. Утримуйте таку позицію від 1 до 2 хвилин.

Скільки ви набрали балів? Яка вправа була найважчою для вас? Поділіться своїми результатами.

Всі ілюстрації з відкритих джерел
За матеріалами

Сподобалось?

Дівчата перевірили 10 модних хитрощів, які допомагають скоректувати фігуру. І показали свої фото «до і після»

15 випадків, коли природа почала грати за своїми правилами і показала людині, що її так просто не зламати