in , ,

Ця карта змінить ваше сприйняття світу. Ви тільки уявіть…

Напевно, вам знайома стандартна карта світу.

Її зображення зустрічаються всюди: в Інтернеті, в новинах, у книгах, і навіть на логотипах деяких компаній. Карта світу настільки розрекламована, що ми про неї і не замислюємось.

А ось економіст Макс Розер з інтернет-видання Our World in Data стверджує, що буденне сприйняття карти світу породжує байдужість до глобальних проблем, розповідає World Economic Forum. Зрештою, звична карта світу в загальних рисах відображає географію країн і континентів, але нічого не говорить про людське населення!

До вашої уваги: картограма.

Щоб виправити недоліки стандартної карти світу, Розер розробив демографічну картограму на основі даних про населення за 2018 рік.

Що таке демографічна картограма?

Картограма – це графічний спосіб відображення статистичних даних. В цьому випадку картограма відображає населення: кожен квадратик на карті позначає 5000 000 чоловік населення країни.

Загалом на мапі 15 266 квадратиків, які позначають усі 7,633 мільярдів людей на планеті.

На такій карті країни типу Канади або Росії, які мають величезну площу, але відносно невелику частку населення, мають набагато менший вигляд. А ось країни типу Бангладеш сильно збільшуються, тому що там на маленьку площу припадає величезна густина населення.

Регіональний зріз.

Давайте ближче розглянемо деякі континентальні регіони, щоб зрозуміти, чого нас може навчити така демографічна картограма.

Азія і Океанія.

Куди поділася Австралія? Цей континент повністю блякне поряд з сусідніми Індонезією і Філіппінами.

Як варто було очікувати, Індія і Китай – найбільші країни на картограмі; їх розміри особливо вражають в порівнянні з близькосхідними країнами, такими як Саудівська Аравія, Афганістан або Об’єднані Арабські Емірати.

Європа.

Географічно Росія – країна досить потужна, але якщо замість площі рахувати населення, то вона стає набагато ближчою до багатьох інших європейських країн.

Нідерланди і Бельгія, країни з більш високою щільністю населення, ніж більшість європейських держав, на цій карті є більш помітнішими.

Північна і Південна Америка.

На цій карті Мексика роздулася майже в чотири рази більше, ніж Канада. Це сталося тому, що північна сусідка США хоч і є другою за площею країною світу, але за кількістю населення далеко відстає від Мексики.

Також очевидно, що населення Аргентини менше, ніж можна подумати, дивлячись на її величезні розміри.

Африка.

Нарешті, давайте подивимося на Африку, де зараз спостерігається вибухове зростання населення.

Такі країни, як Намібія, Ботсвана і Чад майже зникли з лиця світу.

А Нігерія на картограмі стала найбільшою африканською країною – що не дивно, адже за прогнозами експертів до 2100 року саме тут буде знаходитися найбільше місто світу з населенням понад 88 мільйонів!

Нам вдалося показати вам світ з нового боку?

За матеріалами

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: Закуска на Новий рік – 2019

9 дієвих способів швидко заснути, коли це дійсно потрібно