«Дівчаток не навчають казати “ні”». Текст про два важливі слова, які допоможуть скинути з себе тягар чужих проблем і почати жити

Деколи, щоб когось переконати, необов’язково жонглювати арґументами та сипати фактами. Щоб людина почула, буває досить твердо і чітко означити свою позицію, не вдаючись у міркування.

Ми в Тутка вважаємо, що стислість — не тільки гарна риса, а й запорука спокійного і щасливого життя. А ще раз переконатися в цьому нам допоміг текст розумної жінки, який варто прочитати кожному, хто постає перед труднощами, намагаючись сказати «ні».

Є таке коротке слово, якого не вчать маленьких дівчаток, але яке іноді рятує життя. Це слово «ні». Його треба вивчати самостійно.

Ні, ти не повинна завжди поступатися і бути найбільш скромною. Взагалі фразу «Ніколи нічого не просіть, самі все дадуть» міг промовити тільки сам Сатана. А його тисяча чортів рознесли це по світу і вселили мільйонам жінок, щоб зробити їх назавжди нещасними. Зате дуже-дуже зручними всім навколо.

Ні, ти не повинна піклуватися про всіх навколо, простотому, що ти жінка.

Ні, ти не мусиш бути милою і ніжною з людьми, які тобі не подобаються.

Ні, ти нічого на світі не винна людині, простотому, що «вона ж так тебе любить». Френдзона — це в 90% випадків не насильство підступної кокетки над нещасним закоханим, а емоційне насильство цього пубертатного недоманьяка, які не може почути «ні» і не уявляє іншого способу взаємодії з жінкою, крім «горизонтального».

Взагалі ти нікому і ніколи не винна сексу. Це не валюта, а ти не банкомат. У тебе (як і у нього, як і у будь-якої людини на світі) може бути тільки одна мотивація зайнятися сексом — бажання зробити це саме зараз саме з цією людиною. Якщо це бажання не обопільне — ну вибач, сидимо дивимося мультики.

Будь-якому тиску, примусу, випрошуванню, умовлянню та іншим маніпуляціям треба вчитися говорити «ні».

Ще чарівне слово «ні» допомагає там, де на тебе намагаються звалити всю командну роботу, коли намагаються нав’язати щось, чого тобі не хочеться — від модних лосин до навчання з непотрібної спеціальності, коли втягують в нечисті історії, коли намагаються арґументовано і по пунктах довести, чому ти повинна страждати, терпіти й дякувати тим, хто завдає ці самі страждання.

Слово «ні» дозволяє озирнутися і сказати: «Я не хочу більше так жити» і почати важливі зміни. Почати боротися за себе і перемогти. Зі слова «ні» починаються найдивовижніші приклади з будівництва свого життя і закінчуються найтемніші сторінки особистої історії.

Друге важливе слово, яке часто забувається в низці обов’язків, метушні, складнощів, вигаданих і справжніх, — це слово «так».

Так, я хочу ось це та ось це, і готова голосно сказати про це вголос. Так, я досить гарна, розумна і — що там далі в переліку, — щоб зі мною відбувалися прекрасні речі. Так, мені можна танцювати, співати, ходити в гори, пірнати з аквалангом, вивчати китайську мову, заводити стосунки, котів чи починати медитувати.

До дідькової матері можна послати будь-яку ввічливість, скромність і боязкість, якщо вони заважають сказати «так»!

Так, я готова приймати рішення і нести за них відповідальність. Так, я хочу бути собою, а не тінню когось.

Так, в мені б’є ключем енергія і я тут вирішую, яке річище мирне. Так, я люблю життя, люблю себе і буду вибирати для себе все найкраще. Так я буду піклуватися про себе, любити себе, поважати себе. А через це — і всіх інших. Так, я приймаю світ і себе.

Щоб не жити в страшній казці, треба вивчити слово «ні». Щоб жити в казці чарівній, треба вивчити слово «так».

Найскладніше в цьому рівнянні — зрозуміти, що саме для вас ці чари. Іноді на це йде не один десяток років і велика кількість спроб. Але воно завжди того вартує. Завжди.