in , ,

«Диявол починається з піни на губах ангела, що бореться за справедливість»

Тонка межа…

Здається… Іноді здається, що біле – це сліпучо біле, і його ні з чим не переплутати. А чорне… Це ж не синє і не червоне, відразу зрозуміло – ось чорне. З добром і злом, ми думаємо, відбувається так само… А між ними тонка, дуже тонка межа.

Ось, наприклад, чесність… Почесна риса. Навіть дуже. Яка це сміливість – бути чесним. І така тонка межа… Зазирнеш за неї – бездушність та егоїзм. «Ти не жіночна» або «ти ні на що не здатний» – це не чесність, це маніпуляції, мета яких – вбити самооцінку партнера.

Або любов… «Я люблю» – світле, творче почуття. Відчуття великого світу та безкорислива віддача. І тонка межа… «Я ж тебе люблю», тому можу сказати те, що завдасть болю. Можу зробити все, що ця фраза виправдає. Можу вирішити, що ти мусиш, тому що я люблю.

Турбота… Коли її немає, це дуже відчувається. Вона приємна самим фактом, що інша доросла людина для тебе щось робить… Тонка межа… А за нею – опіка і контроль. Удушення.

Прийняття… Прекрасне відчуття світу. Широке, вільне від упереджень прийняття іншої людини. Тонка невидима межа… І – байдужість. Будь будь-яким, тому що мені байдуже.

Думка про світ без осуду… Ідеал. Вершина духовного зросту. Але як тільки вирішив, що ти вже там, то переступив тонку межу, за якою – оцінка іншої людини: «Ну, чому ти не можеш ставитися до світу без лекал своїх переконань?»

Між добром і злом, світлом і тінню немає прірви. Навіть розділової лінії немає. Тільки тонка прозора межа. Яку можна перейти, через яку можна проникнути. Бах! – і ти вже на іншому боці, так швидко, що навіть не встиг усвідомити.

«Диявол починається з піни на губах ангела, що бореться за справедливість»
(Торнтон Уайлдер).

Автор Лілія Ахремчик

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: Желейні десерти — ТОП-6 дивовижних смаколиків тільки для вас

Кондитери британського королівського двору поділилися рецептом різдвяного імбирного печива