in , , , ,

Дизайнери з допомогою комп’ютерної графіки показали, який вигляд мали 7 архітектурних шедеврів старовини

Протягом тисячоліть людська цивілізація створювала безліч величних архітектурних пам’яток. На жаль, але помилуватися більшістю з них сьогодні неможливо, а інші дійшли до нас в жалюгідному вигляді. Щоб це виправити, дизайнери студії NeoMam уявили, як могли б виглядати знакові пам’ятки по всьому світу після повної реконструкції.

Тутка пропонує вам оцінити працю дизайнерів і помилуватися поєднанням давньої архітектурної естетики з новітніми досягненнями цифрової думки. А в кінці на вас чекає цікавий бонус, який покаже, який стрибок зробили технології за 10-15 років.

Парфенон (Греція, Афіни, 432 р. до н.е.)

Парфенон дійшов до наших днів лише частково уцілілим. Велика частина його барельєфів і скульптур була вивезена і зберігається в музеях світу, а стіни і колони не раз страждали від воєн і руйнувань. Зараз ведеться відновлення пам’ятника, але ця кропітка робота вимагає багато часу і колосальних фінансових вкладень.

Піраміда Нохоч Мул (Мексика)

Нохоч Мул знаходиться в місті Коба – одному з найбільших міст майя. Найбільша піраміда досягає висоти 42 метри, а до її вершини ведуть 120 сходинок. На вершині передбачалося ритуальне приміщення з вівтарем. Туристам зараз відкрита для відвідування невелика частина будівель, зважаючи на нестачу в мексиканського уряду грошових коштів на реконструкцію руїн.

Храм Юпітера (Італія, Помпеї, 150 р. до н.е.)

Храм Юпітера був головним храмом у Помпеях. У давнину його прикрашали численні фрески і статуї богів. Голова бога Юпітера досі зберігається серед руїн храму. Будівля сильно постраждала від землетрусу 62 року і ще була в стані ремонту, коли в 79 році прокинувся Везувій, поховавши Помпеї під товщею вулканічного пилу. Залишки розкопаного храму можна побачити в Помпеях сьогодні.

Адріанів вал (Англія, Нортумберленд, 100 р. н.е.)

Адріанів Вал – це частина римських оборонних споруд, які були зведені римлянами після завоювання Британії. В наш час непогано збереглися руїни фортів, їх ще можна бачити в Нортумберленді близько Хаусстедса, Грейт-Честерса і Віндоланди.

Луксорський храм (Єгипет, Луксор, 1380 р. до н.е.)

Основна частина храму була побудована в XIV столітті до н. е. за часів царювання фараона Аменхотепа III, який присвятив його богу Амону-Ра, його дружині Мут і синові Хонсу. Храм став втіленням епохи Нового царства, але поступово занепадав і майже повністю опинився похованим під товщею піску. Лише в середині XIX століття вчені почали відкопувати давньоєгипетський храм, і розкопки тривають досі.

Піраміда Сонця (Мексика, Теотіуакан, 150 р. н.е.)

Піраміда Сонця, побудована близько 150 року н. е. – це велична споруда в Теотіукані, місті майя. Піраміда являє собою 5-ярусну будівлю з плоскою вершиною, на якій стояв колись невеликий храм. Її висота майже 64,5 метри, але дерев’яний храм, звичайно, не зберігся. Судячи з усього, піраміда мала дуже важливе сакральне значення для жителів міста. З її вершини можна побачити весь масштаб міста майя.

Площа Торре-Арджентіна (Італія, Рим, 101 р. до н.е.)

Ця римська площа довго приховувала свої секрети. Лише в 1920-ті роки під час розкопок тут знайшли залишки чотирьох храмів IV-II ст. до н. е. і залишки громадських установ – театру, цирку, сенатської курії. Саме тут (в курії Помпеї) був убитий Юлій Цезар, про що свідчить знайдений пам’ятний знак.

Бонус: історичні споруди в комп’ютерній грі

Творці відомої комп’ютерної стратегії Civilization IV ще в 2005 році «відновили» історичні споруди різних часів і народів. Невеликі ролики використовувалися в грі як заставки.

За матеріалами

Сподобалось?

9 дієвих способів швидко заснути, коли це дійсно потрібно

14 психологічних трилерів, які захочеться подивитися заново, навіть знаючи розв’язку