in , ,

Досвідчений лікар-трихолог поділився 10-ма цікавими фактами про волосся, які не знають багато перукарів

Погана екологія, неправильний спосіб життя та нерегулярне харчування дуже сильно позначаються на здоров’ї жінки, від чого дуже страждає саме окраса кожної – волосся. Сьогодні воно, посічене чи рідке, завдає багато дискомфорту представницям прекрасної статі, а індустрія краси пропонує таке засилля засобів, що в тому розмаїтті десь губишся. Та лікарі попереджають: причину випадіння волосся треба шукати всередині, а не зовні.

Тутка, апелюючи до досвіду медицини, подає 10 відповідей професійного трихолога на найболючіші жіночі запитання про волосся. Сподіваємося, що й для вас вони будуть корисними.

1. Чи безпечне кератинове випрямлення волосся?

Якщо розмірковувати про шкоду прасочки для волосся, то, звісно, краще один раз зробити кератинове випрямлення, ніж щодня перепалювати його самому. Якщо порівнювати ламінування і кератинування, то за першої процедури на волосину падає більший тягар, ніж за кератинового випрямлення. Тому вибір за вами.

2. Чи звикає волосся до шампуню?

Так, звикає, тому раджу часто змінювати шампунь. Потреби й стан волосся постійно змінюються, ви фарбуєте та підстригаєте його, змінюються пори року та стан здоров’я вашого організму. Тому й шампунь не може бути однаковим постійно.

3. Чи можна мити голову щодня?

Насправді чутки про те, що мити голову кожного дня шкідливо, — це, як то кажуть: «Чую дзвін, та не чую, де він». Тобто міф, який не має під собою наукових обґрунтувань. Тому робити це можна так часто, як ви вважаєте за потрібне. Моя порада: правильно підберіть шампунь й засоби для догляду.

До речі, коли ви бачите рекламу зміцнювального засобу, що стимулює ріст або зупиняє випадіння волосся, то це ще один трюк маркетологів. Шампунь не може чинити ніякого помітного впливу на корінь волосини, бо знаходиться на шкірі голови впродовж невеликого проміжку часу.

4. Які зачіски небезпечні для здоров’я?

До випадіння волосся можуть призвести ті зачіски, в яких волосини дуже сильно натягуються: афрокіски, високий хвіст та інші. Масаж голови, часта зміна зачісок, несильне стягування волосся – всі ці методи допоможуть попередити передчасну втрату волосся.

5. Чи варто робити ламінування волосся?

Як запевняють перукарі, ламінування – це процедура нанесення спеціального засобу, який нібито огортає волосся плівкою, і після неї ваша зачіска стане блискучою, здоровою і гладенькою, одним словом – ідеальною. Насправді ж процедура має тимчасовий ефект та порушує анатомічну структуру волосини. Ефект швидко проходить, проблема повертається, а іноді ще й посилюється.

Крім того, після ламінування волосся стає відчутно важчим. Тому тим, у кого спостерігається сильне випадання волосся, робити цю процедуру не рекомендується через можливе погіршення ситуації.

6. Чому після вищипування брови ростуть повільніше

На жаль, дуже важко відновити густину брів після їх постійного вищипування, бо цибулини волосинки руйнуються ще біля своєї основи. Ось чому густі брови важко відновити тим, хто ціле життя робив з них «ниточку».

7. Чи шкідливо нарощувати волосся?

Часто дівчата вдаються до нарощування, щоб додати волоссю густини або приховати їх випадіння. Але це лише погіршує ситуацію, адже важкі штучні пасма згубно впливають на кореневу систему. Якщо з волоссям все гаразд і ви хочете зробити його довшим, то нарощувати можна, але не на довгий термін.

8. Через що болить шкіра голови?

Жінки часто скаржаться на болі «шкіри голови» в буквальному сенсі цього слова, немов болить шкіра довкола волосся. Тут варто замислитися про проблеми з хребтом: через них виникає погане кровопостачання і страждають нервові закінчення.

9. Чи може веганство стати причиною випадіння волосся?

Волосся складається з білка. Крім нього білки забезпечують енергією ще й інші найважливіші тканини серця, печінки, легенів. Їм організм завжди буде приділяти пріоритетну увагу. Тобто, якщо в раціоні не вистачатиме білка, волосся цей удар сприйме одразу. І постраждає від нього теж насамперед.

Вітамін B12 є важливим елементом для росту волосся, але він міститься тільки в молоці та яйцях. Аналогічна ситуація з залізом, яке також впливає на стан волосся. Найбільше цієї речовини міститься в червоному м’ясі, а залізо з рослин погано засвоюється організмом.

10. Чи може часте миття волосся викликати його випадіння?

У нормі людина втрачає до 100 волосин на день, і якийсь відсоток волосся, яке випало, ми бачимо під час миття. В ході цього процесу та при розчісуванні ми «допомагаємо» волосинам, які вже готові випасти. І це зовсім не залежить від того, як часто ви миєте голову або використовуєте гребінець.

До речі, в нормі у людини має бути не менше 15 нових волосків на 5 см проділу. У цьому випадку навіть сильне випадіння не призведе до швидкої втрати об’єму і густини.

А про що б ви запитали у лікаря-трихолога?

Сподобалось?

50 гривень за портрет. Подивіться, хто погодився на зйомку та на що люди витратять ці гроші

20+ продуктів, які не годиться зберігати в холодильнику. Та ми продовжуємо це робити