in , ,

Друг привіз сувенір з Греції. Ні за що не здогадаєшся, для чого потрібна ця чаша

Ім’я Піфагора, а також його теорема і штани відомі нам зі шкільної лави. А ось ті, кому пощастило побувати в Греції і прогулятися по місцевих сувенірних ринках, напевно, бачили, а може навіть купували так звану чашу Піфагора. Про цей винахід великого мудреця ми в Тутка сьогодні і розповімо.

З цієї посудини можна випити не більше певної кількості рідини. На внутрішній стороні чаші намальована смуга. Якщо наливаєш воду, вино або що-небудь ще до цієї смуги, можеш ні про що не турбуватися. Але коли кількість рідини перевищить зазначену позначку, все витече назовні.

У цьому ролику наочно показано, як працює хитромудрий винахід Піфагора…

Пояснити принцип дії чаші може будь-який тямущий семикласник, який знає, що таке сполучені посудини і як працює сифон. У центрі чаші розташована колонка, всередині якої є зігнутий канал. Один кінець каналу виходить отвором всередину чаші у її дна, а інший — назовні.

Коли кухоль наповнюють рідиною, вона піднімається по одному з каналів. Поки рідина не доходить до вигину, нічого не відбувається, але як тільки її стає більше, вона перетікає у другий канал і вмикається сифон. Тепер чаша знову порожня…

Причини створення такої посудини достеменно невідомі. Але є дві найпоширеніші версії. Згідно з однією з них на острові Самос було недостатньо води, і таку чашу використовували там, щоб всі раби пили однаково.

Кажуть також, що Піфагор міг придумати чашу, щоб контролювати своїх друзів, які любили випити. Нібито наливали тільки ту кількість, яка дозволяла не сильно захмеліти, а при першому використанні можна було здорово пожартувати над захмелілим товаришем.

У будь-якому випадку штука досить забавна. Коли поїду в Грецію, обов’язково куплю собі таку. На корпоративах буде в пригоді…

За матеріалами ukr.media

Улюблені аромати відомих жінок (Спойлер: у будь-якої з нас є шанс відчути себе Одрі Хепберн)

Фотографії про життя українців, зроблені австро-угорськими військовими під час Першої світової війни