in , ,

Фотограф показав, як неправильний кут фотографії дозволяє медіа маніпулювати дійсністю

Кожен з нас знає, що дійсність — суб’єктивне поняття. Наше сприйняття може змінитися за мить, залежно від того, що і на скільки ми знаємо. Та два фотографи з Данії поглянули на проблему з кардинального іншої точки зору.

Дотримання соціальної дистанції — запорука здоров’я в сьогодні неспокійні часи. Те, що країни послаблюють карантинні заходи, ще не означає, що хворобу подолано. Як з одного зображення дізнатися, чи люди насправді витримують між собою відстань? Звісно, це неможливо.

Два фотографи з Копенгагену провели цікаве дослідження: вони зняли людей, які одного дня вийшли на вулицю. Секрет лиш в тому, що світлини вони зробили з різних ракурсів: через телеоб’єктив та через ширококутний об’єктив. Їх роботи вражають різницею і нагадують всім нам: не все варто сприймати за достовірну інформацію.

Телеоб’єктив

Ширококутний об’єктив

Як розповів один з авторів проєкту, “проблема соціального дистанціювання набула широкого обговорення в нашій державі. Урядовці та поліція часто аналізують некоректні знімки, які свідчать про недотримання громадянами встановлених правил. Ми захотіли показати, наскільки великий вплив може мати неправильне фокусування зображення”.

Телеоб’єктив

Ширококутний об’єктив

Як зазначає нижче фотограф, “ми розуміємо, наскільки технічні прийоми можуть сьогодні зіграти з нами злий жарт. Тож наше завдання — навчити людей розпізнавати елементи фокусування, щоб не виникало жодних непорозумінь”.

Телеоб’єктив

Ширококутний об’єктив

Телеоб’єктив

Ширококутний об’єктив

Пояснимо: Телеоб’єктив — це елемент лінзової системи, його часто використовують під час спортивних матчів, пресконференцій та у тих випадках, коли об’єкт знаходиться від нас далеко.

Ширококутне зображення схоже до того, яким наш зір сприймає світ. Фотографи застосовують його, коли предмет знаходиться поруч із ним”.

Телеоб’єктив

Ширококутний об’єктив

Автори експерименту закликають кожного митця-фотографа “уважно ставитися до своєї професії, особливо в часи коронавірусу”.

15+ прикладів безглуздої людської неуважності

17 розповідей людей, які на сайті пошуку кохання знайшли геть не його