Гуманітарні волонтери “Білих касок” у Сирії діляться порадою з цивільним населенням, яке зазнало нападу в Україні

Будь ласка, поділіться цим зі своїми друзями та сім'єю

У той час як українці зазнають жорстокого нападу з боку Путіна, страшно спостерігати, як Росія використовує в Україні ту саму стратегію, що й у Сирії — напад на мирних мешканців, що втікають, контроль над гуманітарними коридорами, бомбардування лікарень і поширення дезінформації.

Раєд аль-Салех, голова гуманітарних волонтерів «Білих касок» у Сирії, ділиться тим, що вони змогли дізнатися зі свого досвіду на випадок, якщо це допоможе цивільному населенню України.

Путін використовує в Україні той самий сценарій, що й у Сирії

З 2014 року “Білі каски” врятували десятки тисяч мирних жителів від нападів російського та сирійського режимів. Розбиває серце спостерігати, як Путін повторює ту ж тактику в україні – нападаючи на мирних жителів, бомбардуючи лікарні та поширюючи дезінформацію.

Декілька днів тому Раед Аль Салех (голова “Білих касок” у Сирії) поділився своїми спостереженнями з The Washington Post.

Використовуйте камери Go-Pro для боротьби з російською дезінформацією

Рятуючи життя та документуючи військові злочини “Білі каски” стали мішенню масштабної дезінформаційної кампанії режимів Путіна та Асада.

Камера  GoPro – найкращий засіб боротьби з російською дезінформацією. Повідомляйте про реальні події на місцях, тому що факти є фактами.

Не повідомляйте GPS місцеперебування ваших медичних закладів Організації Об’єднаних Націй

ООН може заявити, що їй потрібні дані про місцеперебування лікарень, щоб забезпечити їхню безпеку. Російські військові використовують цю інформацію для обстрілу лікарень.

Ніколи не дозволяйте Москві впливати на розподіл гуманітарної допомоги чи контролювати її. Кремль користується цією владою, щоб заморити голодом громадянське населення, як вони це роблять у Сирії.

Необхідність створення невеличких тимчасових медичних закладів

Українці мають створити медичні пости навколо мста, щоб лікувати легкі травми з метою розвантаження великих лікарень.

Але тримайте локації в секреті та часто змінювати їх, інакше вони стануть мішенню для російських військових.

Організуйте сили цивільної оборони у кожному місті у невеликі розосереджені групи з чотирьох або п’яти осіб

Не створюйте великих чи постійних штабів, бо вони можуть стати мішенями для російських бомб.

Розуміння жорстокої тактики російських військових може врятувати життя

Російські ВПС на жаль відомі так званими подвійними ударами. Російські літаки атакують мирних жителів, чекають на прибуття рятувальників, а потім атакують і їх.

На наш досвід, після першої атаки у вас є максимум 7-9 хв, щоб перегрупуватися або іншим чином маневрувати, перш ніж буде завданий наступний удар. Ці 7-9 хв справді важливі.

Найкраще використовувати рації ближньої дії

Замість мобільного або інтернет-зв’язку, який росіяни можуть відстежити  який може не працювати при атаці.

Члени команди повинні стежити за небом на наявність літаків, найчастіше це найкраща система раннього попередження, ніж радари чи сирени.

Немає більшої честі, ніж робити цю роботу

Рятувальники рятують людей, які є майбутнім своєї країни. Українці демонструють вражаючу силу  відвагу, але попереду довгий шлях.

Останні сім років сирійський народ протистоїть Росії і досі не переможений, тому ми віримо, що українці також можуть це зробити.

Зрештою, воля громадян є найсильнішою зброєю навіть проти наймогутніших збройних сил у світі.

Джерело