Інший бік карантину: “Вірус штовхає нас до більш здорового життя”

Воістину голлівудський сюжет, за котрим ми всі спостерігаємо і не знаємо, що ж буде далі?

Коронавірус і невизначеність, неясність… проте не забуваймо, що у світі нічого не стається просто так, і ці тижні чи місяці подаровано нам на роздуми.

Попереду — життя, яке від нині не буде скидатися на те, яке ми мали до сьогодні. І навіть дивними стануть для нас звичайні речі: навіщо ходити на роботу, до школи чи за покупками, якщо у сфері діджиталізації суспільства це можна зробити з дому?

Однозначно одне: вірус переверне модель мислення і чітко покаже вже від сьогодні, що воно (наше мислення) не встигає за розвитком сучасного інформаційного світу. Він змінить саму структуру думки й дозволить нам, людям, нарешті почати жити простіше та успішніше.

Всі сьогодні бажають одного: нехай це якомога швидше закінчиться! Однак не спішіть, не бійтеся глянути заразі в очі й запитати: чого ти хочеш нас навчити? Що хочеш показати?

З очей спадає полуда, ми бачимо колишнє життя (до епідемії) — ланцюгом звичних дій: робота — маршрутка — кафе — дім — іноді прогулянка — іноді поїздка за місто. Залежність від місця нині стає антизалежністю, ми по-новому від сьогодні будемо ставитися до відпочинку, зустрічей з друзями. Вірус “продезінфікує” свідомість, підійме на інший рівень сприйняття та бажання. Зрозумійте його сьогодні як шанс і нову можливість стати іншими.

Новий і найперший етап — вірус суттєво змінить наше ставлення до світу і природи. Хто б і скільки не висміював Ґрету Тунберг, але вона має рацію: ми свідомо вбиваємо планету, намагаємось розхитати човен, в якому пливемо самі. І Природа теж бунтує проти нас — через вірус вчить вибудовувати більш здорові стосунки, відмовитися від зайвого виробництва, більше піклуватися одне про одного.

Другий, пов’язаний з першим, — створення нового рівня стосунків між людьми, стосунків не споживацьких і загарбницьких, а тих, котрі засновані на порозумінні й допомозі. Так, Природа вміє і знає як усе виправити й скоригувати після нас, лише чи ми піддамося цьому впливу? Так, ми винайдемо ліки проти вірусу, перехворіємо й перемучимося, але після нього маємо стати уважнішими до потреб сусіда та й своїх власних. І кожен, абсолютно кожен після завершення епідемії мусить усвідомити свою власну, персональну відповідальність за все, що діється у Природі: “Чи не зайшов я надто далеко?”

Поміркуйте: чи не є вірус значно більшим, аніж нам здається? Поділіться своїми думками в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел