Колишніх дружин не буває

На цю тему я вже можу захищати дисертацію. І, напевно, не одну. Демонструвати слайди з діаграмами, кидати розумними цитатами, а потім стукати указкою по кафедрі, закликаючи до тиші. Доводити як теорему, що виходячи заміж за розлученого, ми одружуємося зі всією його сім’єю, а жити пліч-о-пліч з його минулим – це як ходити по замінованому полі. Тут або лавірувати, або хитрувати, або опановувати професію сапера.

Відповідальний чоловік, який одного разу дав слово, не забере його назад ніколи. Адже, крім розчарування в тому шлюбі було багато щастя. Він любив, робив пропозицію, зустрічав з пологового будинку, привозив з duty free парфуми і водив на концерти Океан Ельзи. Тому і далі братиме участь в житті дітей і колишньої дружини. Ремонтувати проводку і двері, які протрухлявіли на балконі. Водити до стоматолога і возити під час застуди грейпфрут і жарознижувальні свічки. Купувати сир «Звенигора», а заодно вівсянку, кефір, балик і курагу.

Колишня дружина

Нова дружина може навіть не пропонувати контакти електрика і не намагатися пояснювати, що кожну вкручену лампочку і полагоджену розетку, в’єтнамки або кран екс-дружина сприймає як бажання возз’єднатися. Чоловік тут же спалахне, роздує пір’я і спробує розтерти по стіні. Скаже про свого часу взяті зобов’язання, процитує «Маленького принца» і звинуватить в недалекоглядності.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Крім того, новоспечений «наречений» ніколи не розпочне другий шлюб з чистого аркуша. Його минуле буде близько завжди. І не просто близько, а разом з нами снідати і приймати душ. Планувати відпустку й дискутувати на предмет утеплення лоджії.

Одного разу ми відпочивали в Туреччині і на мене щось найшло. В першу ж хвилину відчула, що в цьому готелі він вже бував з першою дружиною. Що ось тут вони їли гезлеме зі шпинатом, спостерігали за перегонами крабів і обіймалися біля  фонтана, що співає. У підсумку, ледве витримала тиждень, схуднувши на 4 кілограми. Чоловік спершу все заперечував і називав параноїчкою, а через кілька років зізнався, що це був їхній улюблений куточок.

Якось ми гостювали у свекрухи. Спершу застілля, тости, біле вино, а потім я попросила показати дитячі знімки сина. Вона дістала кілька альбомів. З фотокарток косив мій коханий в завеликих повзунах. Потім фігурував в колисці, з шахами, конструктором «Школяр» і зірочкою жовтеняти.

Несподівано виникли кадри з його минулого сімейного життя і посипалися коментарі:

– Медовий місяць у Одесі. Фотосесія біля моря. Молодята біля бузку з назвою «Місс Хелен Вілмот» і в музеї Прадо.

Я дивилася і відчувала свою душу, немов у виноградному пресі, але не вистачало сміливості сказати: «Досить. Мені неприємно”.

Дуже б хотілося дати пораду не зав‘язувати стосунків з хлопцями, які не з чуток знають, що таке подружні узи. А якщо ви вже вляпались, то пройти це випробування з честю і навчитися бути щасливою! Навіть якщо поруч маячить ще одна дружина.

Переклад Тутка автор Ірина Говоруха