Коріандр замість таблеток: 6 дивовижних властивостей

Коріандр — це насіння пряної рослини кінзи. Зерна кінзи традиційно застосовувалися в народній медицині для стимулювання апетиту і поліпшення травлення. Крім цього, сучасна медицина відкрила нові властивості коріандру, які роблять спецію справжніми ліками.

Насіння пряної рослини кінзи використовується в кулінарії при приготуванні овочевих і м’ясних страв. Можливості насіння кінзи значно ширші, ніж її листя і стебел. Зерна коріандру додають до хлібобулочних виробів, випічки, м’яса, овочевих рагу, салатів. Вони надають страві розкішного аромату з пряними нотками й вишуканим смаком.

Цікаве
Loading...

Коріандр: корисна пряність

Зерна кінзи багаті ефірними оліями, завдяки чому спеція має настільки виражений аромат. У народній медицині вони традиційно застосовувалися для збудження апетиту і покращення травлення.

Сучасна медицина підтвердила ефективність пряності для активізації роботи жовчного міхура й усунення порушень в роботі кишківника. А ще відкрила нові властивості коріандру, які роблять спецію справжніми ліками.

1. Знімає біль в суглобах

Пряність містить пальметинову та лінолеву кислоти, що мають виражену протизапальну дію. Речовини активно впливають на судини, в тому числі головного мозку, усуваючи ризик дегенеративних ушкоджень і хвороби Альцгеймера. Але ще більш виражений їх протизапальний ефект для лікування суглобової тканини.

На початковій стадії хвороби суглобів екстракт коріандру допоможе загальмувати її розвиток і знизить больові відчуття. Ефективний для профілактики ревматизму і запалень суглобової тканини.

2. Знижує рівень цукру

В експерименті на щурах виявлено, що за наявності коріандру в харчуванні підшлункова залоза працює більш активно. Пряність стимулює її діяльність, активізує синтез гормону інсуліну, що допомагає знижувати рівень глюкози в крові при цукровому діабеті другого типу.

Ефірні олії прянощі покращують роботу печінки та знижують рівень холестерину, тим самим створюючи комплексний лікувальний ефект. Це особливо цінується при цукровому діабеті, коли порушуються обмінні процеси, холестерин засвоюється неправильно, що підвищує ризик атеросклерозу судин й інсульту.

3. Бореться з вільними радикалами

Необхідність введення в раціон продуктів, що мають антиоксидантні властивості, підтверджена наукою. Вони усувають наслідки окисного стресу, що відбувається в клітинах, і знижують інтенсивність запальних реакцій. Окислювальний стрес продукує вільні радикали — руйнівні агенти для організму, що призводять до розвитку онкологічних хвороб, хронічних уражень внутрішніх органів і систем. У великій кількості антиоксиданти містяться в червоних овочах і фруктах, зеленому чаї, каві.

Коріандр має антиоксидантну дію завдяки флавоноїду кверцетину. Він допомагає організму захиститися від окисного стресу і знизити ризик розвитку раку, хвороб серця, артриту, хвороби Альцгеймера.

4. Нормалізує сон

Основні компоненти ефірної олії спеції — ліналоол і гераніол. Вони мають седативну дію. У дослідженнях ефірна олія кінзи демонструвала ефективність на рівні медикаментозних антидепресивних засобів, що застосовуються при порушеннях сну.

Додавайте коріандр до страв, які готуєте до вечері. Ароматна пряність збагатить смак і заспокоїть нервову систему, завдяки чому ви зможете швидко заснути й добре відпочити до ранку.

5. Захищає серце і судини

Нормалізація обміну холестерину і підтримка печінки обумовлює ще один цінний ефект — захист кровоносної системи від захворювань. Спеція сприяє очищенню судин від холестеринових бляшок, що знижує ризик гіпертонії, атеросклерозу, хвороб серця і судин.

6. Пригнічує розвиток бактерій

У традиційній медицині насіння коріандру застосовували для лікування пошкоджень шкіри та ран. Сучасні дослідження підтверджують антисептичний ефект прянощі та її здатність пригнічувати розвиток деяких бактерій.

Доведений переважний вплив на бактерію Helicobacter Pilori, яка руйнує слизову оболонку шлунку, стає причиною гастриту і виразкових утворень. Вживання коріандру знижує інтенсивність запального процесу сечостатевих органів, викликаних кишковою паличкою і стафілококом.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close