Короткотривале голодування перезавантажує імунну систему та відновлює організм

Чим корисне короткотривале голодування для імунітету, як не перестаратися з голодуванням і взяти з нього максимум користі для здоров’я.

Постійне голодування шкідливе для організму, але коли мова заходить про короткочасне голодування, не тільки різного роду практики, спрямовані на духовний розвиток, а й сучасна наука підтверджує його користь. При цьому короткотривале голодування не тільки сприяє очищенню організму і швидкій втраті ваги, але і природному відновленню клітин і зміцненню імунної системи.

Короткотривале голодування для імунітету — схвалено наукою

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії опублікували свої висновки з приводу «здорового» старіння в журналі «Cell Stem Cell».

Річ в тому, що коли Ви голодуєте, організм намагається економити енергію і одним із способів це зробити є «переробка» безлічі імунних клітин, в яких він на цей момент не має потреби. Особливо «під роздачу» потрапляють пошкоджені клітини імунної системи. Так вважає співавтор дослідження Вальтер Лонго (Valter Longo), професор в школі геронтології Девіса (Університет Південної Каліфорнії) і директор Інституту довголіття (Університету Південної Каліфорнії).

Вищеописаний процес, який пояснює користь голодування для імунітету, характерний як для людини, так і для тварини.

В ході досліджень проведених як на мишах, так і на людях, фахівці обмежили піддослідних у їжі, що призвело до зменшення кількості лейкоцитів у організмі. Саме вони відповідають за боротьбу з хворобами і наповнюють кров в разі проникнення хвороботворних агентів до неї. Однак падінням рівня лейкоцитів справа не закінчилася: цикл голодування привів до природного «перезапуску» вироблення лейкоцитів.

Після 2-4 днів голодування система кровотворення знищила старіші та пошкоджені імунні клітини і утворила нові. Вчені вважають, що короткочасне голодування корисне не тільки для імунної, але і для інших систем і органів організму.

Дія короткотривалого голодування на інші системи організму

Короткотривале голодування змушує організм запасатися цукрами, жирами і кетонами і руйнувати значну кількість білих кров’яних тілець. Кетони виробляються, коли організм перетворює жир на енергію, вони є основними гравцями на полі втрати ваги.

Короткотривале голодування дозволяє організму використовувати жир як основне джерело енергії. Воно допомагає прискорити обмін речовин і поліпшити перистальтику кишківника, дозволивши травній системі перепочити. Така перерва в прийомі їжі сприяє більш ефективному спалюванню калорій, ніби нагадуючи організму про правильний травний процес.

Короткотривале голодування – це ніби кнопка перезапуску для всього організму. Воно створює здорове середовище, в якому організм вивільняє регульовані гормони, щоб навчитися розпізнавати реальний голод. Якщо людина їсть кожні 3-4 години, її організму невтямки, що таке справжній голод. Звільнивши організм від процесу травлення на 12-24 години, ви даєте йому можливість сфокусуватися на регенерації інших систем.

Також короткотривале голодування сприяє виведенню токсинів з організму і регуляції роботи «фільтрувальних» органів — печінки і нирок.

Важливо! Період голодування не повинен перевищувати чотири дні, а протягом усього часу голодування необхідно збільшити обсяг вживання води.

З кожним «сеансом» короткочасного голодування виснаження популяції білих кров’яних тілець призводить до утворення нових клітин імунної системи. Коли зміст ферменту протеїнкінази А (ПКА) зменшувався поряд з кількістю лейкоцитів, дослідники зрозуміли, що відбувається «перемикання» організму, яке робить можливим формування нових клітин і призводить до зниження рівня IGF-1, який пов’язаний зі старінням, ростом пухлин і ризиком розвитку раку.

Для переведення стовбурових клітин в режим регенерації необхідно ввімкнути дію ПКА, в результаті чого стовбурові клітини починають проліферувати і відповідно спричиняють оновлення системи. Також цілющий ефект короткотривалого голодування полягає у знищенні пошкоджених або старих елементів, які більше не здатні працювати ефективно.

Переклад Тутка за матеріалами