Лікування кашлю за телевізором

Протягом години я перебував в кімнаті з увімкненим телевізором. Протягом години я 8 разів бачив рекламу ліків, які, за запевненням виробника, потрібно негайно вживати при виникненні кашлю.

Нерви вже не витримують слухати ці нісенітниці вселенського розмаху!

Цікаве
Loading...

Люди, увага!

1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» – це відхаркувальні засоби і/або так звані муколітики: препарати, що збільшують обсяг мокротиння (мокрота – слиз, що утворюється в легенях) і роблять її рідшою, текучою (що теоретично полегшує її відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас нежить, кашель і підвищення температури – це захворювання верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння!!! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?

3. Відхаркувальні засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів – бронхітах, запаленнях легень. Бронхіти та пневмонії лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

4. Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокроти. Але при дефіциті рідини в організмі і/або при сухості повітря в приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять!!! У той же час, якщо ви багато п’єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, такі відхаркувальні засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в’язкою і легко відкашлюється без будь-яких ліків. Недивна в зв’язку з цим фраза з дуже відомого і, звичайно, не нашого медичного підручника: «ефективність відхаркувальних засобів в порівнянні з великою кількістю гарячих напоїв не доведена».

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабший, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не можуть відкашляти збільшену кількість мокротиння. Вона накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту і запалення легень. Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) – найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс та підвищена температура тіла – шанси перетворити тижневий нежить в місячне лікування пневмонії максимальні. Не дивно, що в багатьох країнах муколітики не рекомендуються дітям перших 5 років життя, а дати їх дітям до 2 років – це взагалі кримінал. Але нам пощастило! У нас (на шляху до Європи) можна лікувати всім підряд, без рецепта, і рекламувати у вечірньому праймі по телевізору.

6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен замінювати мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі. Не купуйте відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо домашній лікар призначив відхаркувальні засоби дитині, молодшій за 5 років – шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2 років – терміново шукайте іншого лікаря.

7. Хочете полегшити кашель? Тоді:

  • одягніться якнайтепліше;
  • зробіть все, щоб в приміщенні було чисте, прохолодне (16-20 °С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70%);
  • стежте за носовим диханням (воно повинно бути!): часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;
  • пийте багато теплої рідини;
  • знайдіть того, хто поставить діагноз;
  • вимкніть телевізор.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker