in ,

Маска не врятує від коронавірусу

У апогей поширення вірусу нам радять носити захисні маски, щоб уберегтися від нього. Коли і як треба носити ці медичні засоби, — Тутка розпитав лікарку-терапевта і поділиться відповідями на цікаві запитання.

Увага!

Редакція Тутка не закликає відмовитися від масок взагалі, та наголошує, що вона не вбереже від зараження коронавірусом. Натомість нагадуємо основні рекомендації Міністерства охорони здоров’я: уникати великих скупчень людей, дотримуватися дистанції до 2 метрів, ретельно мити руки з милом, обробляти та дезінфікувати поверхні й найважливіше — якомога більше ЗАЛИШАТИСЬ ВДОМА!

ВООЗ радить носити маски тим, хто вже має симптоми будь-якого респіраторного захворювання, а також людям, які доглядають за хворими на коронавірус.

Серед масок вирізнять кілька типів:

1. Звичайна хірургічна — захищає лікарів та медперсонал від крові пацієнта, а самих хворих — від можливих виділень лікаря.

2. Респіраторна — їх нараховують кілька видів: FFP1, FFP 2, FFP 3. Вони призначені для військового та медичного персоналу, який перебуває в епіцентрі подій. І ними треба вміти користуватися.

Хочемо наголосити, що маска не є гарантованим засобом, що ви не заразитеся коронавірусом. Мікроби живуть на тканині довше, а постійне поправляння масок і доторкання до рота чи носа лише збільшує ризики захворіти.

Кому необхідно носити маску?

Насамперед хворим, щоб не розповсюджувати слину та слиз із носа на інших людей, або людям, які доглядають за хворими на коронавірус особами.

Ви захворіли? Маску потрібно змінювати кожних 2-3 години, не торкаючись її передньої частини. Мийте руки перед одяганням нової та здійманням старої маски, викидайте її до смітника, який одразу виносьте. І знову мийте руки.

Коронавірус можна підхопити від будь-якого предмету загального користування, і сама маска від нього не захистить: для вбереження треба одягати захисний костюм, рукавички й окуляри. Тож найефективніша профілактика: часто мити руки, не доторкатися до предметів загального користування і зберігати дистанцію між людьми.

Будьте здорові! І залишайтеся вдома!

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Якщо Бог справедливий, то Він мусить створити окремий рай для лікарів

Михайло Литвак: “Не намагайтеся змінити сценарій — змінюйте себе”