in , ,

Ми перевірили, чи можна розгладити складки на взутті, і ще два методи реанімації, які пригодяться влітку

Вчені з’ясувати, що в середньому жінка за ціле життя купує 270 пар взуття і витрачає на це величезні суми. Ви колись замислювалися про те, що у вашій шафі припадає пилюкою купа непотрібних туфель, кросівок і чобіт? Одна пара не підійшла за розміром, другу (улюблену) рука не піднімається викинути — і так до безкінечності. І ось ви знову йдете на шопінг і витрачаєте свої гроші, зароблені важкою працею. Не треба так. Ми знаємо, як «оживити» улюблене взуття і заощадити гроші.

Тутка закликав на допомогу силу інтернету і випробував поради з відновлення цього необхідного предмету гардеробу.

1. Розношуємо тісне взуття

Для першого експерименту ми обрали туфлі зі шкірозамінника зі страшенно вузькими носиками. Носити їх без ризику натерти ногу — неможливо. Порадники з інтернету обіцяють, що взуття розтягнеться на пів розміру.

Спосіб перший — заморожування

 • Що нам знадобилося: Пакети з зіп-застібкою, вода, морозильна камера.
 • Що з усім цим робити: Треба наповнити пакети водою, покласти їх усередину взуття і залишити всю цю штукенцію в морозилці. При замерзанні вода розшириться і розтягне взуття.
 • Підсумок експерименту: Не працює. Туфлі не стали вільнішими. Можливо, в зіп-пакетах залишається занадто багато вільного простору: вода, звичайно, розширюється, тільки не туди, куди нам треба.

Спосіб другий — нагрівання

 • Що нам знадобилося: Фен і грубі шкарпетки.
 • Що з цим робити: Одягніть найгрубші шкарпетки та спробуйте влізти у взуття. Попередження: вам буде незручно, але для досягнення найкращого ефекту треба потерпіти. Тепер спрямуйте фен (повітря має бути гарячим) на ті ділянки взуття, які потребують розтягнення. Важливо: не знімайте взуття, поки воно не охолоне.
 • Підсумок експерименту: Працює. Результат перевершив наші найсміливіші очікування. Туфлі класно розтягнулися в ширину і зовсім небагато в довжину.

Експеримент так захопив нас, що ми вирішили піти далі. Ось що з цього вийшло.

Чим більше шарів (або чим грубші шкарпетки знайдете в шафі), тим сильніше розтягнеться взуття. Перевірено: ефект не зникає навіть через тиждень.

2. Відбілювання підошви

Інтернет завалений порадами з реанімації підошви кед і кросівок. В рамках експерименту ми вирішили спробувати відразу кілька лайфхаків.

Рідина для зняття лаку vs. Міцелярна вода

 • Що нам знадобилося: міцелярна вода, рідина для зняття лаку, ватні диски.
 • Що з цим робити: Змочіть ватяний диск рідиною і ретельно протріть забруднені ділянки.

Підсумок експерименту: Працює. Міцелярна вода і рідина для зняття лаку впоралися однаково добре.

Зубна паста vs. WD-40

 • Що нам знадобилося: Зубна паста, балончик WD-40, ватні диски.
 • Що з цим робити: Нанесіть пасту або рідину на підошву, зачекайте кілька хвилин, протріть. Автори лайфхаку обіцяють, що WD-40 не просто відбілить підошву, а й зробить її водонепроникною.
 • Підсумок експерименту: Працює на 50%. Зубна паста впоралася із завданням, а WD-40 – ні.

Важливо! Не повторюйте експеримент з WD-40 на взутті, виготовленому з текстилю — рідина залишає плями, від яких майже неможливо позбутися.

3. Розгладжуємо складки на кросівках і туфлях

Блогер Шантель де Бонсу поділилася лайфхаком, який допомагає «оживити» старі кросівки. Дівчина розгладила складки на взутті за якихось 5 хвилин, і її кеди почали виглядати, як новенькі. Твіт блогерки набрав 350 тисяч вподобань, користувачі мережі кинулися пробувати новий спосіб реанімації взуття, і ми теж не могли залишитися осторонь.

 • Що вам знадобиться: Шкарпетки/старий одяг/папір, невеликий рушник, праска і гаряча вода.
 • Що з цим робити: Необхідно якомога щільніше набити кросівки зсередини шкарпетками або старими речами. Намочіть рушник в гарячій воді, покладіть його на заломлення і пропрасуйте праскою (функцію відпарювання краще вимкнути). Не тримайте праску на рушнику безперервно — її потрібно піднімати, щоб не спалити взуття. Час прасування залежить від того, наскільки сильно пом’ялися ваші кросівки.
 • Підсумок: У Шанталь лайфхак працює. Взуття виглядає значно краще. Прийшов час повторити й нам.

У нашому експерименті брали участь 3 пари взуття

Жіноче трекінгове взуття з текстилю

Дитячі туфлі з перфорованої шкіри

Туфлі з гладкої шкіри

Результат нашого експерименту: Складки на жіночих черевиках розгладились, але не повністю. Зі шкіряним взуттям цей лайфхак вдається значно краще — туфлі виглядають як нові. Однак варто бути обережним: перфорація на гладких шкіряних туфлях розгладилася разом зі складками.

А ви встигли випробувати лайфхаки з нашої статті чи сьогодні дізналися про них вперше? Чи вистачить у вас сміливості повторити наш «подвиг»?

За матеріалами

Гель для миття посуду своїми руками. Натуральний мийний засіб, який кращий будь-якої хімії!

Лише два запитання дадуть змогу зрозуміти, чи залишатися вам з цією людиною?