in ,

Михайло Литвак: “Не намагайтеся змінити сценарій — змінюйте себе”

Кожна людина народжена для щастя, та не кожна скаже, що вона щаслива. Щастя — це поняття, яке можна описати трьома словами: “хочу”, “можу” і “повинен”.

Та часто цих три лексеми у нас взагалі не збігаються: як їх поєднати? Найперше — почати діяти. Перед тим, як розпочати іти до своєї мети, спитайте, якою дорогою до неї дійти. Якщо ви вже простуєте не по тому шляху — розвертайтеся назад. Якщо дереву не дають рости вгору — воно починає впускати гілля в боки. Перепона для росту зникає — і воно знову тягнеться до неба.

Почав думати — вирішуй, вирішив — дій.

Психологи розробили техніку прийняття рішень: вони радять згадати першу думку, яка прийшла вам у голову, а вона вважається найбільш правильною! Спеціалісти просять вас усіх: не бійтеся, краще припуститися помилки, але діяти й не сидіти, склавши руки. Без невдач немає поступу вперед.

А чи знаєте ви легенду про перстень Полікрата?

Правителю острова Самос, Полікрату дуже щастило. Амасіс, єгипетський цар, порадив йому: “Не гніви богів. Твоя фортуна скоро зміниться на невезіння. Вибери одну зі своїх найцінніших речей та викинь її у море”.

Полікрат дуже засмутився, та послухався поради. Він обрав коштовну каблучку й викинув її у водну глибінь. Через декотрий час рибалки виловили рибу, котру принесли до двору правителя. І яким великим було здивування Полікрата, коли у рибині знайшли… його перстень.

Ця вдача зробила серце царя ще більш гордим, і він почав надмірно покладатися на свою вдачу. Та коли він наступного разу вирішив напасти на сусіднє королівство, доля пішла проти нього: він загинув і того царства не завоював.

Обставини прагнуть змінити люди, незрілі психологічно. Не копіюйте світ — змініть себе, і обставини також зміняться.

Ознаки психічної зрілості

1. Психологічно зріла людина діє.

Незріла людина влаштовує своє особисте життя, зріла — хвилюється за свою незалежність, свої справи, а особисте приходить саме по собі. У вас не клеїться романтична сфера в житті? Почніть краще заробляти, досягніть більше успіху. І все налагодиться, побачите.

2. Зріла особистість самостійно розв’язує свої проблеми й налагоджує справи, незріла прагне, щоб їх хтось вирішив за неї

Зрілі люди не прагнуть подобатися, вони й так усім симпатизують. Незрілі хочуть усім догодити. Людина мусить сподобатися трьом особам: керівнику, собі та сексуальному партнеру. І пам’ятайте: з роботи можна звільнитися, від чоловіка/дружини можна піти… а від себе самих ми нікуди не дінемося! Майте це на увазі.

Не треба здаватися — треба бути. Ставте перед собою лиш велику мету, а не малу — малої дуже легко досягти.

3. Не можна жити лиш заради дітей: діти за 15-20 років підуть від нас, і це нормально. Дітей треба виховати так, щоб вони могли себе прогодувати у 20 років. І будьте готові до того, що діточки будуть з вами сваритися, будуть на вас кричати й будуть вас ненавидіти.

Спитаєте, що таке доля? Доля — це вміння не копіювати інших, а будувати себе. Нас вчили колись, що кожен солдат має мріяти стати генералом, а ми скажемо вам, що треба мріяти стати генералом, щоб стати гарним солдатом. Якщо ви нічого не хочете робити, то як врятуєтеся з болота долі? Працюйте на себе, використайте всі можливості. Не бійтеся видатися дурнем — бійтеся ним бути. Ще одна приказка каже, що наш найбільший ворог — у нашому зображенні в дзеркалі. Ми самі можемо собі нашкодити та допомогти. Ідіть своїм шляхом, не озирайтеся на своїх сусідів і не слухайте, що вони про вас говорять. Ваша дорога — лише ваша, пройдіть нею.

Саморозвиток і самопізнання — єдиний ключ до успіху.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Маска не врятує від коронавірусу

Не бійтеся ризикнути й покохати того, з ким почуваєтеся вразливою