in , ,

На замітку всім господиням: Чим обробити огірки без хімікатів

Літо — пора дозрівання усіх корисних овочів та фруктів на грядках. Щоб отримати з них максимальну користь Тутка навчить вас оброблять плоди землі без шкоди для нашого та їхнього здоров’я.

Сьогодні ми поговоримо про огірки і про те, як уберегти їх від усіляких шкідників і фітохвороб. Ми — за здоровий спосіб життя і корисну їжу, тому хімічних складів для обробки огірків пропонувати не будемо. Нехай вони й дієві, і на їх рекламі можна добре заробити, але здоров’я дорожче.

ЛІКУВАННЯ ОГІРКІВ

1. Огірки, які тільки що зійшли, на яких ще немає ні квітів, ні зав’язі, вже вимагають обробки. Пропонуємо вам кожних десять днів обприскувати їх складом з натуральних інгредієнтів. У відрі води розведіть 20 грамів господарського мила, 1 літр молока і 30 крапель йоду. Профілактика завжди краще за лікування.

2. Стається так, що огірки тільки почали з’являтися, зелені, красиві, хрумкі, а бадилля вже жовтіє. Вихід із ситуації є. Розмочити на відро води 300 грамів хліба, додати половину банки йоду, обробити цією сумішшю рослини. Таку лікувальну процедуру можна проводити кожних два тижні.

3. Тим, хто живе в селі, тримає корів або легко може дістати натуральну молочну продукцію, неважко буде зробити розчин для обробки овочів з сироватки. У відрі води розведіть 2 літри молочної сироватки та 150 грамів цукру. Після обробки таким розчином огірки будуть давати більше плодів.

4. А міським жителям підійде рецепт розчину з цибулиння. Він невитратний і простий в застосуванні. Пів кілограму лушпиння зваріть у 5 літрах води. Залиште настоятися на ніч. Потім розведіть водою у співвідношенні 1:4.

Розчином рекомендується не тільки обприскувати, але і поливати огірки.

5. Якщо огірки починають в’янути прямо на рослині, обробіть їх розчином молочної сироватки без цукру в співвідношенні 1:5.

6. Обробка огірків важлива. Але не забувайте і про звичайне поливання. Особливо якщо ви живете в дуже теплому кліматі, де давно не було природних опадів. Поки огірки тільки сходять, поливайте їх через день. Пізніше можна раз на три дні.

Сподіваємося, наші поради стануть корисними для вас і огірочки плодоноситимуть усе літо.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

7 літніх страв з ягодами від Даші Малахової

25 затишних ідей, які перетворять сад в райський куточок