Ніколи не вибачайтеся в цих 10 випадках…

10 речей, за які не можна просити вибачення

Більшість людей переживають, що про них подумають навколишні, постійно хочуть догодити комусь, забуваючи про свої інтереси і потреби. Чому так відбувається? Адже ніхто нікому і нічим не зобов’язаний.

Часто ми потрапляємо в певні ситуації, в яких відчуваємо себе винними перед кимось. Ми просимо вибачення, але в деяких ситуаціях цього робити не потрібно. Прощення – це каяття від чистого серця. І в сучасному світі воно вже втратило свою основну ідею.

Справді, ми вибачаємося по кілька разів на день, навіть не помічаючи цього. В маршрутці, на роботі, в університеті, просто на вулиці, в супермаркетах, в кінотеатрах та інших громадських місцях. Думаємо, що це лише елементарні правила етикету, але помиляємося. Не кажіть гучних слів каяття даремно.

Так, в яких же випадках можна не говорити слів вибачення?

  • Ніколи не вибачайтеся за любов. Про яке почуття провини може йти мова, якщо це прекрасно, що ви здатні любити когось. Нехай якщо це навіть не взаємно. Але ж ви ні в чому не винні. Бережіть в собі це почуття. Вас теж обов’язково полюблять.
  • Не просіть вибачення за те, що відмовили комусь у чомусь. Потрібно вміти сказати «ні». Ви повинні поважати себе і не зобов’язані виконувати того, чого не хочете.
  • Ніколи не вибачайтеся за своє минуле. Адже те, що було, те вже пройшло. І змінити його, на жаль чи на щастя, не можна. Безглуздо просити вибачення за це. Просто треба жити сьогоденням, не повертатися до минулого.
  • Не промовляйте слів вибачення за свою недосконалість, за те, що ви така людина. Нехай це буде специфічна зовнішність або жорсткий характер. Ви є такими, якими є, і нехай вас приймають довколишні люди. Людина не винна, що народилася саме такою. Не одягайте масок, будьте собою. Не намагайтеся догодити всім.
  • Не просіть вибачення за вашу власну думку. Пам’ятайте, що ви – особистість і маєте свою точку зору, а в суперечці народжується істина. Якщо ж ви справді не праві, то вмійте визнати це.
  • Не потрібно вибачатися за прохання про допомогу. Сьогодні допоможуть вам, а завтра ви допоможете комусь. Це нормально, і прощення не вимагає, а ось слова подяки не будуть зайвими.
  • Не варто вибачатися за іншу людину. Нехай вона робить це сама. Відповідайте тільки за свої вчинки, дії і слова.
  • Навчіться не просити вибачення за правду. Адже якою б гіркою вона не була, вона в будь-якому випадку краща, ніж брехня.
  • Не вибачайтеся за те, що ви чогось не знаєте. Людина не може знати всього на світі. Незнання відповіді на будь-яке запитання – це нормально. Але не забувайте, що прагнення до знань завжди піде вам на користь.
  • Не просіть вибачення за розрив невдалих стосунків, відмову від спілкування з кимось. Якщо ви бачите, що людина вам не підходить і стосунки з нею зайшли в глухий кут, або вона просто погано на вас впливає, відмовтеся від спілкування з нею. Ви маєте на це право. Вибачатися ви не зобов’язані.