Нові дослідження доводять: коронавірус живе в повітрі кілька годин, а на поверхнях — кілька днів

Дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NІAІ) у США довело життя коронавірусу у повітрі до декількох годин, а на поверхнях — до кількох днів. Встановлено, що на міді вірус помирав після 4 годин, на картоні — через добу, а на пластику залишався живим цілих 3 дні.

Для дослідження використовували спосіб передачі через кашель чи чхання у вигляді аерозолю. Рідкі або дрібні частинки, розміром менш як 5 мікрометрів, досліджували у повітрі, на пластику, картоні, нержавіючій сталі та міді.

Протягом 3-х годин він залишався живим, однак концентрація дещо знизилась. Більш живучим він був на пластику та сталі — до 72 один, хоча вже з меншою концентрацією.

Тому вчені переконують, що передача вірусу через повітря та через поверхні цілком можлива протягом кількох днів. А проблема ще й у тому, що заражені часточки здатні переміщуватись на великі відстані, на які саме точно не встановлено.

Також вчені перевірили, чи можуть дані вірусні часточки, які вони створили штучно, заражати людей. Однак вважають, що це не основний спосіб поширення при теперішній пандемії вірусу. Висновок наступний: “Через дрібні частинки зараження не відбувається. А оскільки краплі вірусу досить важкі, то й на далекі відстані переміститись не може”, – відповів дин із дослідників Ділан Моріс.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел