Одна проста порада, яка допоможе відновити гармонію в душі

Часом життя підкидає нам такі ситуації, в яких і шаоліньському ченцеві важко було б зберігати баланс і спокій. І хоча чарівної кнопки, одне натискання на яку змусить забути про всі повсякденні негаразди, на жаль, не існує, кожному хочеться знайти перевірені засоби, здатні повернути душевну рівновагу.

Ми в Тутка не змогли пройти повз цей правдивий текст про гармонію і добро, автором якого є психолог і письменник Анна Кир’янова.

Цікаве
Loading...

Душевну рівновагу втратити дуже легко. Хтось сказав або зробив неприємну річ, сталося щось недобре, ви опинилися втягнуті в конфлікт або в суперечку, коментар вам написали образливий… Здавалося б, це дрібниця. Але душевна рівновага похитнулася. І ви відчуваєте себе роздратованими, сумними, знесиленими…

Душевна рівновага – річ дуже тонка і крихка. Досить маленького стусана, поштовху, щоб її порушити. І тоді услід за однією неприємністю почнуться інші, може постраждати здоров’я. Особливо якщо неприємність була несподіваною, як удар ззаду. Як поштовх, від якого ви втратили рівновагу і почали падати. Ще не впали, але ось-ось впадете…

Особливо небезпечний такий поштовх, якщо ви за своєю природою схильні «застрягати» на поганому і довго переживати те, що трапилося. Якщо переживання тривають довше, ніж 3 години – це шкідливо для здоров’я. Жертви корабельних аварій і нещасних випадків часто гинуть саме впродовж перших 3-х годин. Не від пошкоджень і ран: вони вціліли. Ті люди помирають від наслідків стресу, від того, що втратили душевну рівновагу.

Звичайно, ви не загинете, але повернути душевну рівновагу після конфлікту або неприємності можна досить швидко. Мавпи після бійки і сварки негайно шукають, кого можна обійняти. І укладають в обійми малюка-мавпочку або діляться їжею з іншою мавпою. Вони шукають об’єкт для любові та ніжності – і правильно роблять. Під час бійки в організм надійшли шкідливі, руйнівні гормони. Їх треба «погасити» хорошими гормонами. Гормонами щастя і любові. А ці корисні речовини виробляються від лагідних дотиків, від ніжного спілкування зі «своїми», від добрих стосунків і приємних контактів.

Обіймати когось необов’язково. Але можна негайно зробити щось добре для інших. Погодувати собаку або кішку, птахам насипати кришок, відзначити лайками сторінку друга, сказати приємні слова колезі чи родичу – та хоч сусідові. Подарувати комусь маленький подарунок. Можна і великий! Загалом, вступити в добре спілкування зі «своїми», ось що треба якнайшвидше зробити. І організм негайно виробить рятівні «хороші» гормони. Так вже він влаштований.

Душевна рівновага повернеться. Баланс стане правильним. І наслідки «поштовху» знищаться, зникнуть. Він не зашкодить вашому здоров’ю. Ви не впадете! Більш того, ви набагато швидше забудете про неприємний інцидент. Він зблякне у вашій пам’яті, не перетвориться в болісний спогад.

Отож протягом 3 годин треба повернути душевну рівновагу. Не скаргами і розповідями про те, що трапилося, а ось таким способом – «творенням добра». Добрими словами і вчинками можна повністю знешкодити наслідки неприємності, зберегти своє здоров’я і сили.

А як відновлюєте душевну рівновагу ви?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close